Herbicidi u kukuruzu

Kukuruz trenutno u 6 listu, ponegde pojavi se i 7, dve parcele, ukupno 4.5 kj. Prskan kad je bio u 3 listu sa Adengom i Matonom 0.45 l/kj. Na jednoj od ove dve parcele bila je soja zadnjih 10 god. A na drugoj sigurno vise od 5 god. detelina (prva godina kod mene kako je radim).
Na prvoj parceli dominirala ambrozija i muke sam imao sa njom u soji, sada je nikla samo tu i tamo (uocio sam da Adengo u kukuruzu je strah i trepet za ambroziju u poredjenju sa ucinkom metribuzina u soji), dok na drugoj parceli najvise je bilo samonikle dedeline koja je 85-90% sprzena od prvog tretmana a ima i sirka.
E, sad razmisljam o jednom strava koktelu i trazim malu pomoc i od vas iskusnijih po pitanju posebno terbutilazina a ne skodi da cujem misljenje i o ostalim dozama.
Dakle u planu je koristiti (izjasnicu se u kj a ne u ha) na obe parcele sve ukupno 4.5 kj:
Mezotrion 0.5 l - 0.11 l/kj (da li mogu koristiti punu dozu od 0.15 l/kj)?
Terbis 1.8 l - 0.4 l/kj (da li je malo ili smem vise)?
Equip 6 l - 1.33 l/kj
Laudis 2 l 0.44 l/kj ( vise nemam a ne bi jos kupio)
 
Kod mene terbis bio na dnu svake flase tako zabetoniran,ni struganjem drvetom nisam mogao u potpunosti razbiti taj ''malter'',ali sam ga nekao potrosio.
 
I ja sam prošao tu školu :osmeh: doduše ja nisam mešao nego posle laudisa nastavim sa mezotrinom (ko velim što da perem prskalicu kad nastavljam kukuruz) i samo to malo što je ostalo na dnu i u cevima je dovelo do reakcije da se mezotroin uopšte ne razloži, rastopi nego ostane zgusnut kao kad ga sipaš iz flaše i zabetonira filtere i sita, igranka lepa.
 
Inace ja ni ne koristim bajerovu hemiju,monsun i laudis sam ove godine iskljucivo uzeo zbog 2 nove njive na kojima imam poprilicno sirka,posto nikosavi i ostala kompanija sirku dodju ko prihrana,onda sam odlucio da probam ova 2 da vidim kako ce se donekle izboriti sa sirkom ,makar da pobegne kukuruz ako nista drugo, i da dikambu sam dodavao zbog palamudije iskljucivo jer je i nje ima
 
Nazad
Vrh