Herbicidi u kukuruzu

Dukej dikamba za grašak a dozu izračunaj.Ako trošiš 100lit po kj vode a puna doza dikambe 0,4lit po kj onda na 10lit ide 0,04lit.
 
Imam po ogumcima graškovine (divlje grahorice, kako je ko već zove), a po onome što sam čitao neće je odneti kombinacija kojom sam prskao kukuruze (mezotrion, nikosulfuron i terbutilazin). Razmišljam da odem i da oprskam te ogumke ručnom prskalicom, samo je pitanje sa čime?

Imam jednu načetu flašu dikambe od prošle godine, i 1.25 l Monsoon Active-a od pre više godina. Imam još i terbutilazina... Šta od toga najbolje deluje na tu graškovinu, koliko smućkati herbicida u 10 litarsku prskalicu? Kukuruz je u 5-6 listu, trudiću se da ga ne kačim ali nije ni bitno i ako ga oprskam pa se uvrne ili dobije bičeve.
Lontrel przi momacki.
 
Za vikend i ja oprskao veci kukuruz, 5-6 list, negde je krenuo i 7mi...ostatak mi je bio 4-5 pa sam mu dao jos fore....Talisman 0.7l + Cornisto (mezotrion) 115ml + Terbisa 250ml sve po kj....
Imao sam malog samoniklog suncokreta malog, a sad citam postove vase vidim da ovo ne skida njega...da li smem prskati treci put ako mu nista ne urade?
 
Ja sam u prošli utorak (05.05.) radio prskanje gde je kukuruz bio 4-5 i 3-4 pero. Primenio sam 0,7 Plamen i 0,8 Talismana. Od širokolisnih i veća boca i nekakvo zelje su se šlogirali i popadali, a manja ambrozija i svašta nešto drugo je pošutelo i svelo. Ali imam problem sa travom tzv. mišijakinja (tako se zove u mom kraju) kao da joj ništa nije, veća je sa rastom. A što se tiče muhara i ostalih uskolisnih sve što je bilo malo je požutelo. Međutim posle kiša krenula je nova tura. Imam samoniklog žita i vlasulje koji su baš veliki (oko 40cm) i ništa im nije. Plan je da sad u četvrtak delujem sa 0,7 Talismana i 0,250 mezotriona. Nadam se da će posle toga da se očisti njiva. Ovo sa ovom "mišijakinjom" me baš izluđuje. Jako je agresivna i brzo širi i pokriva zemlju.
 
@Milovane na koji post si odgovarao?
@MIRBAN ne znam da li su ti to mere po He, ali trebala bi misljakinja da fasuje od Plamena....meni isto pravi problem, pitao sam ovde i kako se zove, imam je svako prolece rano kao rukom posejana....ali sam primetio da je ona jako osetljiva i da bukvalno krene da vene istog dana....
 
Ja sam u prošli utorak (05.05.) radio prskanje gde je kukuruz bio 4-5 i 3-4 pero. Primenio sam 0,7 Plamen i 0,8 Talismana. Od širokolisnih i veća boca i nekakvo zelje su se šlogirali i popadali, a manja ambrozija i svašta nešto drugo je pošutelo i svelo. Ali imam problem sa travom tzv. mišijakinja (tako se zove u mom kraju) kao da joj ništa nije, veća je sa rastom. A što se tiče muhara i ostalih uskolisnih sve što je bilo malo je požutelo. Međutim posle kiša krenula je nova tura. Imam samoniklog žita i vlasulje koji su baš veliki (oko 40cm) i ništa im nije. Plan je da sad u četvrtak delujem sa 0,7 Talismana i 0,250 mezotriona. Nadam se da će posle toga da se očisti njiva. Ovo sa ovom "mišijakinjom" me baš izluđuje. Jako je agresivna i brzo širi i pokriva zemlju.
Mišjakinja se teško suši. U soji sam na jutro dao 2 lit totala i 400gr senkora. Trebalo 2 nedelje da se osuši. Dobro, što kasnije ne niiče.

Tapatalkkal küldve az én F3311 eszközömről
 
Laudis I bonacu jel smem da mešam, i ako znate u kojem odnosu?
Lane sam koristio odvojeno, ili sam zaboravio već šta sam radio...
 
Ima li neko iskustva sa focus ultra herbicidom u kukuruzu? Kukuruz je u fazi 3-4 lista a sirak je lepo izašao, veličine su oko 10-15cm. U dilemi sam da li da idem prvo sa nikosulfuronom nekih 1.75 lit/ha a kasnije ako treba sa focus ultrom, ili odjednom da ga rešim sa focusom? Više sam za prvu varijantu, jer se bojim da će kasnije ipak pojaviti još sirka....
 
Poslednja izmena:
fdc62436efc36f8be1badd4574e095e4.jpg

Prepoznao sam lokaciju i znam ko su akteri ovog dela. Prolazio sam pored ovih dana vise puta ali uzivo nisam primetio ( nisam obratio paznju )
 
Никола Илић....како реагује кукуруз у 5-6 листу на Тербутилазин?
Meni zastitar kaze da do 6 lista nema problema, ali bi pozeljno bilo da se radi uvece nego nasred dana kad su temperature jako velike. puna doza ti je 1,5 lit taj do 3 lista, ako ides 1/3 to je za diskusiju. ja sam isao od 0.8-1 lit kukuruzi 4 list.
 
Nazad
Vrh