Herbicidi u kukuruzu

Sale to se ne zna do kraja. Bilo je situacija kada smo u prolece smanjivali kolicinu azota, povecavali razmak i redu kukuruza a onda se ispostavi jul i avgust kisa i prinosi budu odlicni uz sigurno dovoljno isprane zemljisne hemije za narednu godinu. Takva je bila 2016 ako se dobro secam. Posle toga drzim se ustaljenog razmaka za fao grupu i ustaljenog djubrenja bez obzira na stanje vlage u zemljistu.
 
Kad smo kod Matona, kad ga koristite? Na njemu pise izmedju 3-5 lista...zastitar mi je rekao najbolje u 3-em...jednom sam prskao i u 5om pa kad sam ovde citao dobro se nisam slogirao da ne sme....srecom idem smanjene doze uvek
 
Jel moze npr u 3 Maton, pa kasnije Monsun ?
Može.Nemaju istu aktivnu materiju,a vidim da Monsoon može čak i da se meša sa preparatima na bazi dikambe.Prošle godine sam prskao ovim preparatom do 5-og lista a sastav je Dikamba i 2,4d(Maton ali u manjoj količini).
17060d35ff76f1a2f03a26d70f0ee876.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja poprskao kukuruz prekjuce kombinacijom s-metolahlor + terbutilazin, agroarm pakuje, bas bas taza hemija.
Za ovu godinu sam spremio 1l Monosana iz 2002 samo za flekovanje palamide. Stajala flasa u podrumu, nema sanse da je mrzla. Mislim da ce efekat biti 101%, kazu hemija je kao rakija, sto duze stoji ima bolji venac.

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh