Herbicidi u kukuruzu

Do 5 lista je najbolje jer su korovi taman kako treba a ako se čekaju 7 i 8 list korovi znaju dobro da pobegnu i onda je baš velik problem rešiti ih se bez posledica po kukuruz.
 
Vec sam pisao, ali cu ponovo. Prskao sam sve moguce varijante hemije na trzistu sto postoje. Tvrdim da Kalisto i kopije kao i Laudis ne ostavlja posledice po prinos ma kada se primeni. Sva druga hemija ostavlja. Nemam veliko iskustvo sa zemljisnim preparatima na svojoj zemlji, usluzno sam radio Adengom, Merlinom i Syngentinim ne mogu se setiti kako se zove takodje na crno. Sva tri nema nikakve posledice po kukuruz takodje.
 
Drugari da li A.M. Terbutilazin (zeazin,telus itd...) suzbija tek iznikle sirokolisne korove kao sto je ambrozija? ili suzbija samo zemljisno.
 
Da li planirate sutra prskanje, valjda ce biti kise u utorak?Mislim da nece brzo posle pasti tek oko 20.
 
Drugari da li A.M. Terbutilazin (zeazin,telus itd...) suzbija tek iznikle sirokolisne korove kao sto je ambrozija? ili suzbija samo zemljisno.
Deluje i preko lista,ali koliko efektivno nzm,nikad ga nisam koristio solo a da ima trave,ide nakon nicanja kod mene sa nikosulfuron,2.4D,dikambom,mezotrionom...mislim ne sve zajedno,ali kako kad ,i uvek bude veoma dobro.
 
Danas oprskan kukuruz, Mont (1,5)+Terbis (1)+Glifosav (4) na 2 jutra. Samo da bude kiše u utorak.
 
Kakav je adengo ,unistava li i ambroziju,kad je najbolje prskati na crno ili kad nikne (2 list),koja su vasa iskustva ?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Vidi, meni je drugar preneo njegovo iskustvo (a njega je savetovao predstavnik) pa ja prenosim vama. Čak je reko da može i proći treći list ali ajd to uzmi sa rezervom... Verovatno bi bilo idealno u trećem listu a pred kišu s tim da korov ne pobegne.
 
Bila je prica ovde na forumu da je u Rumuniji registrovan do 4 lista. Ja ga radim u 2 ili trecem listu. A po potrebi i pre nicanja ako mislim da necu stici zbog drugih obaveza kad nikne
 
Sta se podrazumeva pod “omane”?
[mention]bane_kosovar [/mention] Moze, ako radis na crno, total, posle nicanja moze nesto tipa dikambe...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh