Herbicidi u kukuruzu

Ubitačna kombinacija ,jako ne toksična za kuruz po meni,samo kako deluje nikosulforon na sirak sa mezotrionom jer i od njega pobeli sirak,pa se pitam dali ga usvaja u dovoljnoj meri dok ne pobeli?
Inače i ja pičim 0,25+1,3+1,5 nik.
 
Ja sam pre isao u 3-4 listu, Terbis+Maton+Dikamba (sve smanjene doze mislim oko 250-300ml/kj)+ Nikosulfuron (koji nadjem) a posle idem jos jednom u 6-7listu...Ocisti bukvalno sve sto je sirokolisno kakva god da je livada, ono je fantazija...medjutim, u 6-7 listu su mi korekcije dosta skuplje, posto sam usao u 7mi list a tu prelaiz neka skuplja hemija, videcu ove god da krenem od 2-3 lista pa korekcija oko 5tog....Inace vec sam pisao, kod mene Nikosulfuron samo uspori sirak, neki mali ili iz semena ubije ostali samo uspori...mozda probam ove godine neku skuplju varijantu za sirak, Equip ili nesto drugo...
 
Poslednja izmena:
@Dejaaa
Dikamba samo oprlji popanac,monsum ga sprži do srži,ja sam ga isto imao u nekim oazama i onda sam ga sa monsumom flekovao,jako zeznut korov gde ga baš ima guši usevev samo tako. A za špartanje je teška patnja,samo ga kupi i guši.
@Matić
Da li je za Terbis primena do 3 lista?
 
Željko Terbis do 8 lista sa dozom do 1l/ha.Možda može i više ali ja nisam probao ali svejedno se radi u 5-6 listu da korovi ne pobegnu.
 
Kombinacija mezotrion + terbutilazin (ili dikamba) radi popanac. Laudis + terbutilazin takodje radi popanac. Maton sam odlicno radi popanac ali ovi noviji hibridi dobijaju biceve pa ga ljudi izbacili.
 
ишао сам са тербисом у пуном 8-ом листу дозом од 0.7лит/кј. Иде он док не почнеш да их ломиш ,у том узрасту и дози га баш нисам пржио али пробаћу и то.
 
Шта је ту чудно прскати кукуруз у 8 листу.Углавном праскам 5-6 лист али деси се да буде чисто па идем касније
 
Kukuruz u 8 listu stvara rod tako da je najbolje tada ga ne prskati nicim. Odradite sve do 7 lista.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Најбоље га је не прскати ничим ,сва хемија утиче ,род се ствара током његовог целог вегетационог циклуса
 
Nazad
Vrh