Herbicidi u kukuruzu

Ja prscem na crno obavezno, pa jos jednom korekcija oko petog lista, tako mi je najsigurnije, malo je skuplje ali vise volim na ovaj nacin nego da se njiva zazeleni pa onda gledaj sta ce biti

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Šta vredi prskati na crno kad kiše neće biti ko zna do kada.Čini mi se da je prskanje na crno ove godine bacanje para,ili čekati sa setvom baš dok ne jave neku kišu.
 
Moze se cekati sedam dana posle sjetve, na ovoj hladnoci sigurno nece brzo vani, onda prskanje pa posle se ipak moze ocekivati neka kisa
A nagledao sam se situacija kad ne bude kise po desetak dana po prskanju pa opet bude solidna ucinkovitost

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ta kombinacija se brzo i svugde da procitati i lako se pamti.Lakse nego tamo neki Basar +Rezon ili Telus+Zeazin.Svi uzimamo ono sto nam se namece reklamom najvise.I cips uzmem Marbov ali nista ne fali ni Swisllion-ov a mnogo je jeftiniji i mogao bih se vise razvaliti sa njim nego sa Marbovim i duze bi me drzao.Tako i kod hemije.Malo sale naravno.
 
Da i onda posle tih Merlina i koje kakvih "carobnjaka" mozes samo opet kuruze sejati,prca zito opasno,prosla su ta vremena na crno,bilo malo hemije za posle,bilo i vise padavina,pa odvuce u nize slojeve hemiju,sada ima koliko hoces hemije posle nicanja,udaris "kompletic" i cao zdravo.
 
Nikosulfuron idem u split 1,4lit/ha. Terbutilazin do 1lit/ha. Mezotrion 0,2-0,25. Pravio sam ogled prošle godine i na jednoj njivi sam obišao u krug sa ovom kombinacijom a ostatak dikamba i nikosulfuron. Tamo gde sam išao nuklearkom, njiva čista ko suza i kukuruz je bio bolji. A gde sam išao dikambom i nikosulfuronom kao da su jedno vreme patili. Bili su manji sigurno. Šteta što nisam slikao.....
 
Ne mere sve bit' idealno....
----------------------
U isto vreme, ljusha i ja poslali.... Pa dobro ne škodi sirku ako je otporan. Malo ga ćušne, zaustavi ako ništa drugo. Šta očekivati za cirka 800din/kj (mislim na cenu za nikosulfuron, protivu sirka).
A hebeš ga, zna se kad se sirak rešava.
 
Poslednja izmena:
Adengo i laudis sam uzeo i to mu je to za ovu godinu.

Moze li se mesati yara vita tecno djubrivo gramitrel sa laudisom?
 
Nazad
Vrh