Herbicidi u kukuruzu

Sad Momo drž gaće... Ja bih u ovakvim situacijama pribavio one ozloglašene šećerne vodice, Fertiactyl Starter 5l/ha ili pak Biolant Flora x2 po 1l/ha. I to što brže dok može da usvoji biljka.
I srećno sa tim kukuruzima, trebaće im.
 
Da li sme ili ne sme je sasvim druga prica! Poenta price pametnjakovicu:cvetic:je ta sto na tom Rimexu pise da se koristi protiv visegodisnjih uskolisnih korova u usevu kukuruza a on nije nosio ni sav jednogodisnji sirak!
Valjda sam bio dovoljno jasan da bi i ti razumeo!:ppozdrav:
Mani me tvojih filozofija, znamo mi svi da ih imas i pozitivnih ali i negativnih!:ppozdrav:
 
Sa Rimexom sam jaako zadovoljan,ali na,u proseku 5struka rizomskog sirka po hektaru,ne obraćam pažnju,a jednogodišnje uskolisne brije ko žiletom :cvetic:
 
E pa napravio sam sranje. Dal će proći godina da nešto ne zeznem ? :zli: Dakle prskao neke kasno sijane kukuruze , jednu parcelu prekjuče a drugu juče . Na brzinu juče punim prskalicu i kontam : treba li prati ili ne ? Šta sam prethodno radio ? Kukuruz . Netreba .
E ali problem je što sam prethodno radio kukuruz koji nije nikao i dodavao total ::samo bes:: . Prskalica je Dubička 400l sa Leško pumpom . Bilo je ostalo 10ak litara tekućine na dnu prskalice , a prethodno sam stavljao 6l totala na 400l odnosno za 2 ha.
Znači bilo je na dnu 10ak l toga i na to sam napunio ponovo 400l bez totala dabome (terbis,smetalohlor i mezotrion ) , miješao naravno .
Dali će praviti problem to što je ostalo totala , znači doza 3l/ha razblažena 40 puta ?
Najgore je što je ostalo u crijevima i granama prethodna tekućina sa totalom . Koliko metara bi trebalo da uradi to što je ostalo u crevima ?
Kukuruz je 3 lista , i to do puta , kao sa slike sklop 100% .::jako_besan::

Ma nemaš bre problema, jedino ono sto je bilo u crevim, prvih 10-15 metar, a posle nema sanse da mu nesto bude. Ja sam jednom greskom sipao 1 litru totala na 440l prskalicu kad sam prskao kukuruz, sa normalno hemijom nikosav i kalisto, i kukuruzu nista nije bilo. A do greske je doslo jer su Nikosav i Glifosal potpuno ista boja etikete i čepa.
 
Ja nisam oprao dobro prskalicu od soje i krenem na repu, 30m duzine sam roknuo i ceo taj prodod mi je repa zastala. Doza hemija od soje je bila u ostacimam a opet se desila brlja.Prali prskalicu na leniji i sa 150l vode nije bilo dovoljno da se opere. Inace sredstvo od soje je Dinox + Simfoni + 2x doza lepka. Za neverovati...
 
Znam da je teško oprati ,iz tog razloga imam 2 prskalice , jednu za soju a drugu za kukuruz . U zadnje vrijeme samo to i radim , ali evo opet se desi njesra . Zanimjivo je isto što kaže Bojcetic , kako je teško oprati prskalicu . Imam onaj rezervoar za ispiranje i tu bude 50ak litara vode , puštam ju 2 puta i zatvaram i svaki put na kraju kada nestaje vode krene potpuno bijelo kao kreč . To je vjerovatno od toga što se stvara neka pjena i ona svaki put bude zadnja .

2. pitanje : dali kombinacija mezotrion (0.25l/ha) i terbutilazin (2l/ha) može da uništi ambroziju visoku 10-20cm ?
 
To je zaostala ambrozija iz pripreme u tom skoro sijanom kukuruzu . Nema mnogo u par krugova . Ipak ću onda flekirati dikambom , možda dodam i 2.4d dok je još kukuruz 3 lista . (sutra je vjerovatno 4)
 
Nosi nosi i to svetlosnom brzinom ih oduva,ta kombinacija je tata-mata kod mene je sve zbisano a bilo ambrozije na izvolte,sad kolega na popravni jer si dobio 2-:ppozdrav:
 
Jesta za ambroziju , tu je terbutilizin zakon , ali da ju spriječi u nicanju , a ovo što je stara , to je druga stvar , sučajno preživjea pripremu , a ovako kasno oranja budu brucala .
Nego koga ne mrzi kao mene da preračuna koliko čega po ha ima u Lumaksu (Mezotrion (37,5 g/l), s-metolaklor (375 g/l) i terbutilazin (125 g/l).) ?
Recimo lično radim pojačanu verziju 0.25/ha mez, 1.5l/ha metalohl i 2l/ha terb,)
 
Jesta za ambroziju , tu je terbutilizin zakon , ali da ju spriječi u nicanju , a ovo što je stara , to je druga stvar , sučajno preživjea pripremu , a ovako kasno oranja budu brucala .
Nego koga ne mrzi kao mene da preračuna koliko čega po ha ima u Lumaksu (Mezotrion (37,5 g/l), s-metolaklor (375 g/l) i terbutilazin (125 g/l).) ?
Recimo lično radim pojačanu verziju 0.25/ha mez, 1.5l/ha metalohl i 2l/ha terb,)
Zar nije bolji metribuzin od terbutilazina za ambroziju?
 
Nazad
Vrh