Herbicidi u kukuruzu

Ja sam prskao sa kambiom i nakon nekih 4 sata ljuljnula opasna kisa i uspjeh je polovican....danas kupio laudis al mi komsije razjebale prskalicu i dok sam je sredio ono se naoblaci...dobro sto nisam otisao..bio je i ovdje popodne dobar pljusak
 
Kolko treba Cambio da ga usvoji lozica?Danas nakon sat se prolila kišurina ko luda.Kuruz sam prošpartao pa onda pošpricao sa manjom dozom cambia.Sve su njive rađene adengom koji navodno pali sve šta ima i što niče.Imam lozice na pojedinim njivama ali opralo je to sve.Ponavljaću opet ali adengo više ne u njivu.Jebeš ti njega ako radi kao i ostala hemija a koja je puno jeftinija.
I ja juce prskao isto Cambiom protiv lozice za cetri sata je pocela prevrtati listove, samo kod mene nije bilo kise.
A pre sedam dana na jednoj njivi je lozica doslovno spaljena.
 
Ovako izgleda
090408b53a4a21ea733546a4a89e891b.jpg
139802238a00eb55764881a4238f1408.jpg
 
Imam ga i ja u vocnjaku, jako je neotporan na aktivnu materiju dikvat (Reglon, Didikvat) i prskati kada je mali. Na njivama ga isto imam ove godine i pada od Laudis-a lagano ili od Banvela sa pola doze. Intermezzo ga slabije nosi sam primetio.

I to nije popanac, popanac je isto puzavica ali ima drugacije lisce. Ovo je jednogodisnji korov, a popanac je visegodisnji.
 
U soji sam prskao dubinsko sa telusom i senkorom i jako dobro odradili posao.Jedino se provukao ovaj poponac.
 
Šta bi još preporučili kao bolju opciju cene i kvaliteta za do 8.-og lista kukuruza za višegodišnje širokolisne i rizomski sirak? Ja planirao Monsoon Active 1,8lit/ha, izađe negde oko 5.900 din /ha.
 
Ako imaš štir rezistentan ostavlja ga...Ali ako nemaš tog štira,trenutno najbolji preparat u jednoj flaši u 8 listu i za širokolisne i za sirak...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh