Herbicidi u kukuruzu

presijo sam jednu parcelu bez ponovne pripreme,samo sijacicom usijo....bilo mi zao onih poniklih kukuruza,a posto ima trave bil mogo sad poprskat sa siranom i kambiom....hocel smetat ta kombinacija kukuruzima pri nicanju....dobro bi doso brzinski odgovor jer ako stane vjetar iso bi prskat
Ovi ponikli kukuruzi ce ti samo smetati ovima sto su tek posejani , najbolje da sad poprsces totalom i resis problem i trave i niklih kukuruza.
 
Onda dodaj 0.4l Banvela i resena ambrozija naravno do 5 listova da je usev. Pogledaj oglede sa Kalaris Pro ubija sve.
 
Zašto su neki nikosulfuroni registrovani do 6. lista (Protivel, Motivel od) a neki do 8. lista kao što je Nikosav?
 
Onda dodaj 0.4l Banvela i resena ambrozija naravno do 5 listova da je usev.
Kada se za neku hemiju kaže npr do 5-og lista,da li onda treba prskati do 5-og lista ili i taj 5-i list može biti razvijen? Eto uzmimo za primer Banvel,Koloseum i sl.
I još jedno pitanje. Da li Koloseum skida kereće groždje ili da idem sa Intermecom? Koliko vidim u opisu za Kolos. da ne skida.
 
ImaoImao sam ja Syngentin ogled sa herbicidima i koristio kalaris. Ne nosi svu ambroziju provereno, dokazano i zakljuceno. U situaciji do 5. lista je onda bolje dikamba i nesto uz nju.
 
Poslednja izmena:
Kada se za neku hemiju kaže npr do 5-og lista,da li onda treba prskati do 5-og lista ili i taj 5-i list može biti razvijen? Eto uzmimo za primer Banvel,Koloseum i sl.
I još jedno pitanje. Da li Koloseum skida kereće groždje ili da idem sa Intermecom? Koliko vidim u opisu za Kolos. da ne skida.

Mene nesto muci oko mustanga i lepo pise do 5 tog POTPUNO razvijenog lista
 
Kada se za neku hemiju kaže npr do 5-og lista,da li onda treba prskati do 5-og lista ili i taj 5-i list može biti razvijen? Eto uzmimo za primer Banvel,Koloseum i sl.
I još jedno pitanje. Da li Koloseum skida kereće groždje ili da idem sa Intermecom? Koliko vidim u opisu za Kolos. da ne skida.

Moze biti razvijen i 5-ti list bez problema ali trebas brojati obavezno sve listove na kukuruzu .
 
Kum ima 1kj kukuruza,5-6 listova,ali je i trava njegove visine,uzeo je 1l Monsuna,da li ubaciti jos nesto uz Monsun?

- - - - - - - - - -

Kum ima 1kj kukuruza,5-6 listova,ali je i trava njegove visine,uzeo je 1l Monsuna,da li ubaciti jos nesto uz Monsun?
 
Solanum nigrum je kerece grodzje koliko je meni poznato. Kada pise do 5 listova to je onda kada su potpuno razvijeni 5 i brojis sve. Kod nas je sada recimo 6 listova kukuruz a setva 31.3-3.4. Lokalno ima i 7 listova ali i 5. Isao sam Laudisom i Intermezzom bas zbog uzrasta. Inace ove godine sam prezadovoljan Plamen/Koloseum kombinacijom i steta sto nisam stigao da sve uradim sa tim sredstvom. Sirak negde sam Nikosav, negde mix Nikosav + Rimex, na sve idem lepak, kada je rosa 0.2, kada je suvo 0.1
 
Nazad
Vrh