Herbicidi u kukuruzu

1l je puna doza,valjda ce da odradi posao,sto je najgore tek u nedelju mozemo da mu prskamo,a trava ogromna.
 
Ako je kukuruz u fazi 6-7 listova i prskano je Skautom (Mezotrion) u punoj dozi od 0.25 l/ha hoce li crknuti skroz ambrozija velicine do 3-4 cm?
U slucaju da je ne nosi ko od sale, sta koristiti? Laudis?
 
  • (Mezotrion)Callisto,Chief,Mezatron,Kideka..) PRE EM i POST-primena nije vezana za fenofazu porasta kukuruza
  • Doza 250-300g/ha
  • Merkantilni i semenski kukuruz
    Za ovu aktivnu materiju je važno znati da ima slabije delovanje na Ambrozija artemisifoliva ukoliko je ona iznad 5 sm i iz iskustva bolji efekat se dobija ukoliko mu se doda prosulfuron (Peak u količini od 10 grama) ili terbutilazin.

Tu tvoju bi trebalo da očisti.Imam isto jednu parcelu sve indentično ali sam uz punu dozu mezotriona dodao i 1.2lit/ha terbutilazina,ako bude trebalo Laudis je za korekciju,nema tu druge opcije.
 
Poslednja izmena:
Ako je kukuruz u fazi 6-7 listova i prskano je Skautom (Mezotrion) u punoj dozi od 0.25 l/ha hoce li crknuti skroz ambrozija velicine do 3-4 cm?
U slucaju da je ne nosi ko od sale, sta koristiti? Laudis?
Laudis ce je obrisati sa 1 l po kj.

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
0.5l/kj laudis , odradio bruka , kukuruz ni ne zna da sam ga prskao
afa2d932f26f132b1c48059f47cf00be.jpg


Послато са LG-G2 7.1.2 уз помоћ Тапатока
 
Ima 10 dana i jace, posle 5 dana od prskanja odem na njivu ono korov buja,redovi se nisu ni videli e reko lepo mi utera ovaj iz bayera, zvao ga kaze sacekaj 10-15 dana videces. Nisam isao na njivu jos 5 dana odem danas kad ono samo kukuruz zelen,sve ostalo zuto i braon.
Isao 0.5l laudisa / 130l vode / kj.

Послато са LG-G2 7.1.2 уз помоћ Тапатока
 
Nece biti dovoljno po meni samo 0.5l/kj, ti tu imas botanicku bastu. Prati pa cim uocis da poneki novi ponik ili da staje susenje i korov se rehabilituje ponovo sa 0.5l/kj. Ja sam na jednoj takvoj njivi prvo isao 0.4l/ha Plamen-a pa onda Laudis-a 1.75l/ha tj 1l/kj + Nikosav 1l/ha + Grid 20g/ha
 
Ima 10 dana i jace, posle 5 dana od prskanja odem na njivu ono korov buja,redovi se nisu ni videli e reko lepo mi utera ovaj iz bayera, zvao ga kaze sacekaj 10-15 dana videces. Nisam isao na njivu jos 5 dana odem danas kad ono samo kukuruz zelen,sve ostalo zuto i braon.
Isao 0.5l laudisa / 130l vode / kj.

Послато са LG-G2 7.1.2 уз помоћ Тапатока

Tu si trebao odma 1l laudisa po kj, ovako, moguće da će se korov povratiti...
 
Nece se povratiti nista sprzeno , a korov je samonikli suncokret i cicak. Mislio sam jos sa 0.5 ici laidisa ako nikne jos sta.

Послато са LG-G2 7.1.2 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam moje kukuruze oprskao kombinacijom Intermezzo 0.25 l/ha + Zeazin 0.8 l/ha + Nikosav 1 l/ha.

Oprskao sam dve ture četvrtak veče, i dve ture petak veče. Pošto sam se vratio oko 22h, i zbog prepodnevnih obaveza prskalicu sam stigao da operem tek danas popodne. Nešto iz ove kombinacije (tipujem na Zeazin) je toliko usralo prskalicu da je to strašno. Bukvalno sam mlazom vode iz puromata strugao bele naslage iz bureta. Prskao sam i prošle godine ovom kombinacijom ali nije bilo tih problema. Bilo je dovoljno da bure isperem malo vodom i ono je bilo unutra čisto kao novo. Ne znam šta se sad desilo...

Pri tom još ovih dana iz vodovoda toliko ide pesak da ja to ne mogu da opišem. Prskalicu sam iz vodovoda punio preko nekog filtera iz sistema kap po kap, i za jednu prskalicu (440l) se filter potpuno zaštopa. Kad izručim taj mulj na beton ostane fleka kao kad cement dođe na beton. Vrlo veselo za dizne. :sjasi:
 
Taj Laudis je odradio posao,nema tu više iznenađenja...može špartanje i eventualno kasnije zagrtanje...:cvetic:
 
Do kog pera u praksi moze da se prska sa laudisom? Kupio sam ga i ja za korekciju. Kukuruz mi je sada oko 7-8 pera. Prskao sam na crno sa kombinacijom basar + rezon i veoma dobro je odradjen posao. Sad posto nema previse korova, prolongirao bih ovo korektivno prksanje sto vise.
 
Ovo su neke najprljavije parcele oprskane sa 2l/ha laudisa, a za 6,7 dana kad vreme dozvoli ide 2,5l/ha equipa. Dvoumio sam se da li sve od jednom ili ovako jedan pa drugi i reko aj da probam ovako
d002e9a9e02b42cb7a4d1c1e86501bb1.jpg
c8fb25cac256dc39d72b574f9a31dfef.jpg
2465618327fc695c3ea1cfbc7433a6c1.jpg
89ad155af0a981e7a21ad9ea81483599.jpg

Ako me ova hemija ne spasi na ovim parcelama nadrljo sam, a dogodine suncokret pa žito pa total....

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
I ja se predomislio,sve sam tukao sa laudisom,doze od 1,5-1,8 l po Ha.Jel malo 1,5l?nisu ovako prljave nive,uglavnom cicak i stir u ogumcima,nesto muhari i semenskog sirka.
 
Nazad
Vrh