Herbicidi u kukuruzu

Možda i LEK može da dotuče sirak u kukuruzu.Laudis+Equip.:ppozdrav:
 
Pratio sam parcele koje su prskane tom LEK kombinacijom , ako je sirak rezistentan mislim da equip samo umanjuje dejstvo laudisa na sirak Iz rizoma! necete ga nikako suzbiti ali ako je doza laudisa veca bolovace barem 2-3 nedelje! Dok sa LEK kombinacijom mnogo manje boluje...

Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
Mozda je bolje razdvojiti ta dva prskanja pa prvo ici sa sulfonilureama pa za par dana sa laudisom, ili mozda obrnuti.
Svi mi gledamo da sto manje prohoda imamo, ali nekad mora i drugacije kad je malo specificnija godina.
Ove godine definitivno bez dikambe jer kukuruz ima 4 cela lista i 5 tera, a jos se nisu stvorili uslovi za prskanje. Po najpre zbog kisno hladnog vremena koje je uzdrmalo kukuruze.
 
Sad treba prvo traziti hemiju koja ce najmanje posledica ostaviti na kilav kukuruz pa tek onda spektar delovanja. Upravo zbog toga cu i preskakati ove god te kopije bez protektanata. I ovajo je smrljav kukuruz jos kad mu hemija da stres..

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Najgore je kad ti je hemija vec kuci i treba da je utrosis. Za subotu stoji kisa 90%. Nije covek pametan koji potez da povuce,da li da se prska,Sreda,Cetvrtak i Petak ili ne!:sta:
 
Ja prskam sutra popodne, kukuruz u fazi 4 lista i peti kreće ponegde,korov od 2 do 6 lista negde i 8.
Širokolisna Coloseum 0,6 po ha + Zeazin 1,3 po ha. Uskolisna Nikosav 1,3 litre po ha,njega ću odvojeno jer nije još izašao sav sirak.
 
I ja sam se konsultovao sa par zastitara,kazu da sutra moze da se prska,jos veceras su temp ispod 10 i posle ne padati ispod 14C.

- - - - - - - - - -

U petak je bilo uglavnom do petog lista,nadam se da sad nema nigde preko 6,inace ce morati da se izbaci Peak iz kombinacije.
 
Moze li mi neko objasniti kako je ova "LEK" kombinacija (Laudis+Equip) izvodljiva jer citam da se Equip koristi posle setve a pre nicanja kukuruza?
Da li se mislilo na to da se posle setve a pre nicanja primeni Equip a preko lista Laudis?
 
Equip je kontaktni herbicid za sirak u kukuruzu i moze da ide do 8 lista negde si pogresno procitao da je zemljisni herbicid.
 
Jel bi dikamba resila samonikli suncokret i cicak u kukuruzu Trebam pod hitno prskati cim otopli kukuruz je 4 lista vec a nisam radio do sad dikambom. Relativno je jeftina za prvo prskanje

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Sta moze mezotrion tj Intermezzo da propusti od korova u kombinaciji sa nikosulfuron-om ?? Napomenuo sam vec ranije u temi ne bih dodavao terbutilazin jer je vec radjeno zemljisno sa njim. Danas sam gledao rizicno mi je da prskam dikambom na 60-70% biljaka je izasao skroz 5 list.
 
Ja nemam problema sa ambrozijom, danas sam najvise primetio od sirokolisnih gorusicu,tatulu,stir, pepeljugu i po negde palamidu. Mislim da bi mezotrion trebalo to da resi jer nije u nekim vecim kolicinama.
 
Nazad
Vrh