Herbicidi u kukuruzu

Posle setve a pre nicanja pomesao sam total u kolicini od 3.5 l/ kj sa 0.3 l/kj Matona!
Kukuruz je u fazi 2-3 lista, da li smem da koristim Maton u punoj dozi od 0.45l/kj???
Smes. Kukuruz jos nista nije usvojio jer je bio pod zemljom kad si prskao prvi put.
 
Planiram sutra da prskam kukuruz koji je u trecem listu,vidim najavljuju kisu za petak,valjda nece smetati i da ce usvojiti herbicid.Inace idem sa 0.5l dikambe i 1l terbutilazina,a kasnije u 6 listu videcu da idem nesto na bazi nikosulfurona zbog sirka.
 
Uspece i bez okvasivaca, ali ce sa okvasivacem usvajanje biti efikasnije i kvalitetnije. Ima magis koji ne peni, tj imaju 2 tipa magisa. Ne penusavi je nijansu skuplji. Inex sam koristio i nisam nikada mesao non stop prskalicu i ne vidim razlog zasto bi mesao stalno. Promesam kada prilazim njivi, dok se namestim, otvorim krila promesa on dovoljno.
 
Ja jutros obisao jos 3 parcele pod kukuruzom koje su radjene na crno. To sam sejao 6 aprila tek je krenuo 5 list iz fiseka. Mislim da tu nece biti problem sa dikambom, a silazni I jednu parcelu za vrsidbu sejano 2 aprila cu morati mezotrionom tu je krenuo 6 list iz fiseka.
 
Mindjušar da li će ove travke koje su malo žutnule da se osuše sasvim? Jer i kod mene je tako ali mislim da im treba sunca i malo više temperature. pogotovu za ove jače korove. Pitam jer imaš više iskustva.
 
Svake godine u prvi razred. :osmeh:

Može li neko da napiše da li je potrebno dodavati okvašivače u kombinacije mezotriona i terbutalizina (konkretno Intermezzo +Zeazin), kao i kombinaciju dikambe i terbutalizina (konkretno Colloseum + Zeazin). Koja će kombinacija biti rađena zavisi od tog kad ću prskati (porast kukuruza + vremenske prilike). A da, u kombinaciju će verovatno ići i Nikosav.

Ja sam ranijih godina obavezno stavljao okvašivač, ali tu su mi uvek problemi praktične prirode sa penom. Prošle godine sam koristio neki Inex koji navodno ne peni, ali zahteva stalno mešanje od sipanja pa do prskanja. Pošto sad moram sa svakom prskalicom da idem od kuće, ne mogu u transportu da držim uključen kardan (a iskreno problem mi je i dok punim prskalicu da držim uključen kardan u donjem položaju prskalice) pa onda ne znam da li taj Inex može naknadno da se izmeša kad stignem na njivu, tj. da li se on tako uopšte razbije u prskalici.
Sipaj 2dl koka-kole.:osmeh:
 
9jkj6x.jpg
5x0ev5.jpg

22 sata od prskanja.Prosudite sami jacinu i velicinu korova.Herbicid Celebrity plus 0.4kg/ha+okvasivac.
 
Danas przio neke arende zakorovljene sa kombinacijom koloseum+bonaca+nikogan. Ladno korovina vec podivljala iako je kukuruz u drugom listu
 
Nazad
Vrh