Herbicidi u kukuruzu

Ja sam koristio Adengo pre dve godine, njive ciste kao suza, u neke njive vise nisam ni ulazio, sledece godine, tj. prosle za 30-40% manje korova od njiva gde nije bio Adengo.. Ove godine definitvno opet u sve njive u 2-3 list i miran..
Evo i dokaz
88228965c0313d8982625ecfd0aa8671.jpg
394cf77109d0975e82b574a8e6914835.jpg

Ovo nije marketing i nemam nista od toga vec samo moje licno iskustvo..
Sa koliko si vode razrijedio adengo i za koju površinu
 
Pa naravno da pise kad ih imaju.Kako da pise na Calaris pro kad ga nema.Ja i Jjova smo pisali o jednom a vi pisete ne o drugom nego necem trecem.
 
3.000 je litar Monsoon Active u 5-litarskim pakovanjima.Bato 87 da ne ispadne da lupam gluposti posavetuj se sa nekim iz Bayera oko upotrebe Adenga preko trećeg lista.Ako ne uspeš javi se da ti dam broj telefona od Bayerovog zaštitara za naš region.

Definitivno nece moci da ide Adengo. Trenutno kod mene jak pljusak, a i za sutra najavljuju isto, pitanje je kada ce moci da se ide u atar. Evo slike od 5.5, za par dana ce otici na 5. list.

ZOrLokb.jpg



Korov je mnogo veci od kukuruza, ali srecom ima ga samo na par mesta.

249WQNW.jpg
 
Kupljeni Maton ce ostati za sledecu god. Kukuruz je trenutno u 3 do 4 lista a verovatno jos 5-6 dana nema ulaska u njive!
Ici ce samo Skaut i Rimex u mixu u punoj dozi a potom spartanje!
 
Nazalost i ja sam malo pozurio sa kupovinom Cambija, i zato ce i meni ostati na lageru . Ici ce Nikogan i Intermezzo
 
Jeli to sa adengom stvarno tako ozbiljno da se ne premasi 4 list? prvi put radim sa njim. Kakve su posljedice?
 
U uputstvu adenga pise do 3 lista, znaci preko toga firma nista ne garantuje, sto rizikovati kad imate hemije koliko hocete,laudis,monsun itd . a u cenovnom rangu adenga je i deluju i oni i preko lista i zemljista.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Laudis ne deluje preko zemljista, tj izuzetno malo deluje. Ali i sa vecim korovima se dobro nosi sto znaci da sa njim mozete cekati za zakasnelu primenu.
 
Da,prosle godine sam na jednom mestu imao palamidu pola metra visoku,nakon prskanja Laudisom palamida je sagorela kao da si je brenerom opalio.
 
Da li si ih i ranije mesao?
Tarotom nisam radio vec dugo, nisam siguran dali sam pomesao konkretno ove dve a.materije, rimsulfuron sa mezotrionom. Mislim da kad se pijavio Callisto radio sam sa njim i Equipom isto u mixu. Ali znam da sam Tarot pomesao sa Matonom, sa Mustangom, Cambiom... Tako da bez razmisljanja pomesacu ih!
Kao sto u clearfild suncokretu mesam Imazamox sa bilo kojim drugim herbicidom za sazbijanje visegodisnjih usko lisnih korova!
 
Da,prosle godine sam na jednom mestu imao palamidu pola metra visoku,nakon prskanja Laudisom palamida je sagorela kao da si je brenerom opalio.

Da li si ih i ranije mesao?

Kod nas su prosle godine radili to na drzavnu zemlju u ritu,nije se video kukuruz od trave. Kombinaciju je pravio Milan Sudimac iz Agromarketa. Rimex 40gr+Mezatron 0.25gr do sedmog lista. A negde su dodavali i Peak10gr,ali su onda Rimex smanjili na 30gr i onda do sestog lista. Kazu da je posle bilo kao pista.
 
Rimex/Tarot zavisi od temperature dejstvo. Inace opstepoznato je da nikosulfuron je efikasniji od rimsulfurona u delovanju na sirak, a rimsulfuron na muharike.
 
Nazad
Vrh