Herbicidi u kukuruzu

Propušta Ambroziju pa se zbog toga i meša sa Terbutilazinom kako bi se proširio spektar delovanja.
Ako je mala onda je nosi, ja par godina radim samo sa calistom a ambroziju imam na par njiva koje udaraju na ledinu i nikad nije ostala. Ona koja ima 10-15cm tu treba jos nesto da se doda od hemije jer onda ce ostati. Inace ja koliko sam video kod sebe, calisto samo poponac ne skida.
 
Sta moze mezotrion tj Intermezzo da propusti od korova u kombinaciji sa nikosulfuron-om ?? Napomenuo sam vec ranije u temi ne bih dodavao terbutilazin jer je vec radjeno zemljisno sa njim. Danas sam gledao rizicno mi je da prskam dikambom na 60-70% biljaka je izasao skroz 5 list.
Propustice vucinicu,divlju kupinu i poponac sitni ako je pustio brkove.
P
 
Popanac i ambrozija. Zato je i sama Syngeta napravila Kalaris Pro, koji ima efikasnost preko 98% u ogledima, sto je i vise nego dovoljno.

Neko je pitao za doze. Nema potrebe preko 2.5dl/ha a i bojim se kako ce sledeci usev reagovati, ipak je to zemljisna hemija.

Samo jedan podatak da primetim kao interesantan......doza ovog preparata je 2-2,3L/Ha a ta kolicina ima isto aktivne materije kao i Terbis 1,5L/Ha....e sad Calaris Pro pise da moze od 2-8 lista a Terbis do 3. lista.....sta je tu istina :sta: po tome bi 1,5L Terbisa mogli isto do 8.lista tretirati....:sta:
 
Terbutilazin (Terbis, Zeazin) ce biti preregistrovani na 7-8 listova. Mozda vec jesu, ne citam specifikaciju detaljno. Ovo su podaci sa ogleda koji se rade pri ministarstvu i spram toga se sredstvo pusta u promet.
 
Ali će koliko mi se čini ubrzo biti povučeni sa tržišta samo zbog toga što su jeftini kao što je neslavno završila većina izuzetnih herbicida kojima je problem bio samo to što su jeftini.
 
Bice povuceni ali nece skoro. Kada je jedna Adama ulozila u Chief nece bas da ga proizvodi 3-4 godine samo. Terbutilazin ce verovatno biti povucen kao i atrazin sto se desilo, a kada niko ne zna. Kalaris je skup, jedared sam pitao ali sam odmah odustao. Trenutnu cenu ne znam, mozda je pojeftinio kako se pojvaio kineski mezotrion.
 
Calaris ima za 12eura,jako su spustili cene i daju one dizne,Singenta je ove godine slabo poslovala na nasem trzistu,pa sad biju ko nece. AMISTAR im je 32e+pdv,a prosle god je bio 52e
 
Adengo,0.45l/ha,čini mi se 25.4.prskano...

c17b2ee11852aa364ba6f0841f516243.jpg


4c935cdde77147ffc37dfecfa0057901.jpg
 
Poslednja izmena:
Posle setve a pre nicanja pomesao sam total u kolicini od 3.5 l/ kj sa 0.3 l/kj Matona!
Kukuruz je u fazi 2-3 lista, da li smem da koristim Maton u punoj dozi od 0.45l/kj???
 
Svake godine u prvi razred. :osmeh:

Može li neko da napiše da li je potrebno dodavati okvašivače u kombinacije mezotriona i terbutalizina (konkretno Intermezzo +Zeazin), kao i kombinaciju dikambe i terbutalizina (konkretno Colloseum + Zeazin). Koja će kombinacija biti rađena zavisi od tog kad ću prskati (porast kukuruza + vremenske prilike). A da, u kombinaciju će verovatno ići i Nikosav.

Ja sam ranijih godina obavezno stavljao okvašivač, ali tu su mi uvek problemi praktične prirode sa penom. Prošle godine sam koristio neki Inex koji navodno ne peni, ali zahteva stalno mešanje od sipanja pa do prskanja. Pošto sad moram sa svakom prskalicom da idem od kuće, ne mogu u transportu da držim uključen kardan (a iskreno problem mi je i dok punim prskalicu da držim uključen kardan u donjem položaju prskalice) pa onda ne znam da li taj Inex može naknadno da se izmeša kad stignem na njivu, tj. da li se on tako uopšte razbije u prskalici.
 
Za dikambu nikad nisam stavljao okvasivac.Ne treba ti 100% pogotovo jer ides i terbutilazin.
Za mezotrion pise da treba.Prosle godine sam radio 250ml/ha mezotriona i 1lit/ha nikosulfurona bez okvasivaca.Prskanje uspelo potpuno.
Po meni ako ides mezotrion+terbutilazin nema potrebe za okvasivacem.
 
Nazad
Vrh