Herbicidi u kukuruzu

Do kog lista smijem da koristim adengo? Kukuruz je u 3 listu uveliko. Brosura kaze do 3, jel moze malo odstupanja ili se pridrzavat preporuke?
 
Moze li coloseum da se mesa sa adengom radi suzbijanja poponca i palamide ili da secakam par dana pa da idem posebno sa coloseumom?
 
Sta bi bilo najpoljnije od mezotriona, jel onaj od agromarketa?
Kako on deluje na samonikli sunockret, da li ga brzo susi ili mu treba vremena? :sta:
 
Da ponovim pitanje, ako neko zna da mi kaz. Da li se posle sledecih aktivnih materija u kukuruzu moze sejati psenica u tanjirano na jesen?
terbutilazin+dikamba+nikosulfuron
 
A ja hteo ovu kombinaciju da upotrebim umesto Adenga na parceli gde ce biti psenica. Nista, ici ce standardno nikosulfuron i dikamba.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Jako je nezgodan terbutilzin, ako sejes psenicu na tanjirano. Mozes ici sa manjom dozom, od 2,5-3dl/kj. U kombinaciji je to dovljna doza da odradi, a ne bi trebalo da steti psenici. Sad, sve to zavisi i od kvaliteta zemljista.
 
Kakvo iskustvo imate sa Adengom sto se palamide tice?
Planiram sa njim da prskam ali kukuruz tek nikao,a palamide na par mesta vec ima dosta,drugi,treci list pa se plasim da ne preraste.
Izvinjavam se sto sam uleteo u diskusiju.
 
Jel moze monsunom da se prska posle dikambe ? Niklo samoniklog suncokreta haos, kukuruz je 2-4l sad bih ga opalio dikambom da spalim cicak i suncokret, a posle ako nedaj boze opet nikne trave monsunom ako moze.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh