Herbicidi u kukuruzu

sale ratar

Član
Učlanjen(a)
3 Jan 2012
Poruka
4.430
Kolege nije bitno koliki je kukuruz za mezotrion već kolika je trava, ako je trava prevelika neće je ubiti u potpunosti ponaročito ambroziju, palamidu (oporavi se), treba mu partner a nije uzalud sa mezotrionom ranije isprskati (do 5 lista ) pošto on deluje i zemljišno tako da posle sprečava dalje nicanje drugih korova, ja ga kombinujem sa dikambom i sulfonilureom do 5-og lista i kraj priče.

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
12.749
Preko 3 lista za 2.4d smanjice prinos. Godinama za Maton pise 3-5 u primeni, a nikada preko 3 pera nisam prskao ga. Zastitar koji mi je guru je oglede pravio i sugerisano mi je da cim ima 3.5 lista koristim dikambu a 2.4d ostavim za dogodine.

Kris80

Član
Učlanjen(a)
8 Jul 2012
Poruka
5.229
Kod mene je 2.4 D izbačen odavno kada mi je izvrnuo kukuruze iz redova pola u levu a drugu polovinu u desnu stranu.:ppozdrav:

Petar 90

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2010
Poruka
4.389
Ja sam prskao presejan kukuruz jer je prvi niko veoma lose,presejao sam,a onaj so je vec niko sam ostavo i prskao sa maonom cisto da vidim sta ce se desiti

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
12.749
2.4d sto vam nace reci zastitati (ne znaju vecinom) je da ima 2x4 dana delovanje. To znaci da 2 dana pre primene, i 4 dana posle primena treba da bude toplo vreme dnevna preko 20 stepeni, a nocna min 5 stepeni. Ako se ovo ne ispostuje desavaju se bicevi i svasta nesto, krivljenje itd.

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
12.749
Nemoj koristiti tertubilazin ako ces repu, cveklu, kupus, papriku. Sa 1l/ha trebalo bi da nema posledica, ali ja se bojim pa ne koristim. Mezotrion ni pod tacku razno u toj varijanti.

danger

Član
Učlanjen(a)
8 Jan 2008
Poruka
5.254
Dal je neko koristio maton u ledjnu prskalicu da se obuzda palamuda dok kuruz nedodje 5 lista pa cu onda plamen+intermeco,koliko staviti matona na 10lit. vode.....

Vrh