Herbicidi u kukuruzu

Do kog lista max bi moglo po hektaru 0,20-0,25 l mezatriona 1-1,2 l nikosulfurona i jedno 0,5 l terbutilazina?
u sedmom glat,ja sam prskao prosle godine dve parcele i bio je ok,a gde sad iso sa 2,4d u sedmom listu kukuruzu nista nije falilo ali je klip bio premali,pabirak
 
Kolege nije bitno koliki je kukuruz za mezotrion već kolika je trava, ako je trava prevelika neće je ubiti u potpunosti ponaročito ambroziju, palamidu (oporavi se), treba mu partner a nije uzalud sa mezotrionom ranije isprskati (do 5 lista ) pošto on deluje i zemljišno tako da posle sprečava dalje nicanje drugih korova, ja ga kombinujem sa dikambom i sulfonilureom do 5-og lista i kraj priče.
 
Preko 3 lista za 2.4d smanjice prinos. Godinama za Maton pise 3-5 u primeni, a nikada preko 3 pera nisam prskao ga. Zastitar koji mi je guru je oglede pravio i sugerisano mi je da cim ima 3.5 lista koristim dikambu a 2.4d ostavim za dogodine.
 
Kod mene je 2.4 D izbačen odavno kada mi je izvrnuo kukuruze iz redova pola u levu a drugu polovinu u desnu stranu.:ppozdrav:
 
Ja sam prskao presejan kukuruz jer je prvi niko veoma lose,presejao sam,a onaj so je vec niko sam ostavo i prskao sa maonom cisto da vidim sta ce se desiti
 
2.4d sto vam nace reci zastitati (ne znaju vecinom) je da ima 2x4 dana delovanje. To znaci da 2 dana pre primene, i 4 dana posle primena treba da bude toplo vreme dnevna preko 20 stepeni, a nocna min 5 stepeni. Ako se ovo ne ispostuje desavaju se bicevi i svasta nesto, krivljenje itd.
 
Nemoj koristiti tertubilazin ako ces repu, cveklu, kupus, papriku. Sa 1l/ha trebalo bi da nema posledica, ali ja se bojim pa ne koristim. Mezotrion ni pod tacku razno u toj varijanti.
 
Dal je neko koristio maton u ledjnu prskalicu da se obuzda palamuda dok kuruz nedodje 5 lista pa cu onda plamen+intermeco,koliko staviti matona na 10lit. vode.....
 
Nazad
Vrh