Herbicidi u kukuruzu

Imam 8 dulum kukuruza u 3 listu...trava buknula da se kukuruz nevidi.....imam litru sirana i 1,5 litar cambia
Mislio sam to poprskati kad stane kisa,a poslije ponovit slabijom dozom motivela.....

hocel to valjat....nebi trebalo sjebat kukuruz
 
I ja sam juče između kiša išao da vidim kukuruz koji mi je najnapredniji, po neki ima peti list, uglavnom je punih 4 a peti je u točiru. Još odavno spremljen principal, ako bog da sutra na sajam a u utorak prskanje...
 
Da 0.8 ha...kod nas je vecinom u dulumima..pa sam ne razmisljajuci tako napiso
Siran i motivel su iste aktivne materije pa mislim da nece smetat jedan drugom
 
Ja sam isao u 4-tom listu 0,7lit/h Nikostoc+0,4 Dikamba,kad se uvremeni ide 0,5lit/h Nikostoc+0,2lit/h Mezotron,taman ce biti 6-7 list.
 
Smiljan pošto gore u Prnjavoru mislim da nemate sijerak možeš ići tako , možda jedino malo od litra sirana da ostane , dovoljno je jedno 0.8l za 8 dulumua . Kod tebe je vjerovatno većinom koštan (muhar) i ambrozija .
 
Chenopodijum album kad ima 10cm onda ima presvlaku preko listova i ne prihvata hemiju najbolje. Verovatno ce ga mezatrion unistiti malo folijarno malo trovati zemljisno.
 
Dodao bih u drugom prskanju Nikosavu, split je u pitanju, nesto za sirokolisne jer posle ovih kisa verovatno su iznikle nove....kukuruz je 5-6 list, sacekao bih jos jedan da izadje jer Nikosav ide do 7....vidim da pisete AM Mezotron za sirokolisne, nisam je koristio do sad, koji su to preparati?
 
Nazad
Vrh