Herbicidi u kukuruzu

Cisto da napisem ako neko ne zna koliko ne bi trebalo da padne kisa nakon primene herbicida Monsun active jer ni ja nisam znao(a bas mi je trebao taj podatak,pogotovo kad je ovakvo nestabilno vreme) dok nisam pregledao strane bajerove sajtove.Trebalo bi ga primeniti 6 sati pre kise,tj.6 sati ne bi trebalo da padne kisa nakon primene.Prilicno mu treba vremena u odnosu na druge herbicide.
 
Za jedan deo kukuruza sam uzeo monsun 1l/kj , a za drugi kombinaciju nikogan + chief(mezotrin) , sad preporuka je 1+1l/ha , da li je to dovoljno ili da idem sa maks dozama nikogana za rizomski sirak 1.25l/ha ??
 
Danas oprskan kukuruz,Motikan 0.7 l po ha,plus Nikogan 1,2 l po ha,za desetak dana jos jedan tretman sa Monsunom,0.8 l po ha,i to mu je to za ovu godinu....
 
Prošle srede oprskan kukuruz monsunom 0.75l po hektaru, split doza. Posle sat vremena je počela kišica istina slaba, ne više od 1l. Danas obišao, sirak crveni u najveće, međutim palamida i poponac žute ali ne uliva mi poverenje( prvi put koristim monsun u split dozi).Sad je plan još 0.75l posle srede a pitanje je da li dodati još nešto za ove dve trave, recimo dikambu piše u bayerovom uputstvu da se može mešati sa monsunom, i ako da u kojoj količini bi išla dikamba u ovoj kombinaciji? Kukuruz je u 5 listu.
 
Malo je "gusto" za dikambu. Ja ne bih radio (smeo raditi), ako je u petom listu, ili ako jeste, onda o'ma (jer posle ovih kisa ce naglo da krene kukuruz...).
Kad (u kom uzrastu/listu kukuruza) ste koristili najkasnije nikosulfuron (napr.: Talisman)?
 
Poslednja izmena:
Hvala na brzom odgovoru.
Takodje i ja sam koristio u 8 listu, ne znam da li bi bila havarija, ako bih koristio kasnije (napr. u desetom listu, najkasnije kad traktor moze da udje u redove)...(?)
 
Mislim da je negde vec pisano ranije o pirevini ali nisam siguran, sta bi moglo makar da je zaustavi u rastu ako ne da unisti ?? Na jednoj parceli ce bas napraviti problem, a vec sam isao sa 1l/ha nikosulfurona i nisam zadovoljan ucinkom. Malo je oprlilo po negde, ali slabo je delovalo. Trebao sam da idem vecu dozu, ali jbg sad mogu samo da se kajem.
 
Da li je neko probao tursku varijantu mezotriona SHOOT (nisam video pakovanje pretpostavljam da se ovako pise)?
Ja sam radio sa njim prošle godine odlično se pokazao sa litrom sam poprskao 8 k.j. Ove godine sam uzeo Metto ista aktivna materija i dodavao sam 0,75 litara Nikosava po hektaru tako da nije bio potreban okvašivač.
 
Nazad
Vrh