Herbicidi u kukuruzu

Monsun je u stanju i da dosta dugo ceka kisu prosle godine kada sam ga koristio tek posle nedelju dana je pala kisa i njegovo zemljisno dejstvo se i tada videlo!
 
Sto se tice Monsoona ove god. radim prvi put sa njim i ne znam njegovo dejstvo! Zadnjih god. radio sam kombinaciju Equip+Callisto ili Skaut ali sad je to vec skuplja varijanta od Monsoona! Kasnije javljam rezultate!
 
Sto se tice Monsoona ove god. radim prvi put sa njim i ne znam njegovo dejstvo! Zadnjih god. radio sam kombinaciju Equip+Callisto ili Skaut ali sad je to vec skuplja varijanta od Monsoona! Kasnije javljam rezultate!
I ja prvi put koristim Monsun ove godine a do sada sam kao i ti Eqvip+ Callisto ali po mojoj računici monsun mi je jeftiniji od recimo Eqvip+ Laudis a i ne može se večito prskati istim herbicidima zbog rezistentnosti .I ako od korova imam čičak,samovikli suncokret i malo sirka nisam ljubitelj jeftinijih " Kineskih " herbicida koi takođe mogu rešiti ove herbicide ja plaćam više ali sam sigurniji možda grešim ali do sada nisam imao nikakvih problema dok je tast sa sirsnom ,motikanom itd nagrabusio.
 
I ja prvi put koristim Monsun ove godine a do sada sam kao i ti Eqvip+ Callisto ali po mojoj računici monsun mi je jeftiniji od recimo Eqvip+ Laudis a i ne može se večito prskati istim herbicidima zbog rezistentnosti .I ako od korova imam čičak,samovikli suncokret i malo sirka nisam ljubitelj jeftinijih " Kineskih " herbicida koi takođe mogu rešiti ove herbicide ja plaćam više ali sam sigurniji možda grešim ali do sada nisam imao nikakvih problema dok je tast sa sirsnom ,motikanom itd nagrabusio.
Ne mora da znači da je skuplje i bolje. Equip sam koristio 2 ili 3 godine i nisam bio zadovoljan njegovim dejstvom. Nije opravdao cenu koštanja i ime. Vratio sam se na nikosulfuron kineski, koji odradi nekada i bolje od Equipa. A sirak gledam da rešim u soji ili pasulju.
 
Predlog zastitarke za ovu godinu je 0.4l/kj motikana i 0.7l/kj nikosava ili gat motiona gde ima i uskolisnih. Kaze da ova kombinacija ide do 7og lista. Kukuruz je u fazi izbacivanja 4tog lista, cekam ponedeljak i prskam.

Nisu strasne njive, imam jedino na 4kj samoniklog suncokreta i ambrozije, a ostatak je relativno cist. Kaze da nakon ove kombinacije ako se negde pojavi sirka mogu flekovati ekvipom do 12og lista sto je po meni preterano.

Cena nikosava je 990din/l, a Gat Motion 1790din/l (u toj apoteci, nisam se raspitivao dalje jos), ista im je aktivna materija, za sta se odluciti?
 
Predlog zastitarke za ovu godinu je 0.4l/kj motikana i 0.7l/kj nikosava ili gat motiona gde ima i uskolisnih. Kaze da ova kombinacija ide do 7og lista. Kukuruz je u fazi izbacivanja 4tog lista, cekam ponedeljak i prskam.

Nisu strasne njive, imam jedino na 4kj samoniklog suncokreta i ambrozije, a ostatak je relativno cist. Kaze da nakon ove kombinacije ako se negde pojavi sirka mogu flekovati ekvipom do 12og lista sto je po meni preterano.

Cena nikosava je 990din/l, a Gat Motion 1790din/l (u toj apoteci, nisam se raspitivao dalje jos), ista im je aktivna materija, za sta se odluciti?
A dali valja Talisman i Plamen? I meni se nesvidja Ekvip i Cambio,.
 
Prskao prosle godine i sa nikosavom i nikonom i gatmotionom razlicite parcele.....nisam primetio nikakvu razliku u dejstvu.
 
Predlog zastitarke za ovu godinu je 0.4l/kj motikana i 0.7l/kj nikosava ili gat motiona gde ima i uskolisnih. Kaze da ova kombinacija ide do 7og lista. Kukuruz je u fazi izbacivanja 4tog lista, cekam ponedeljak i prskam.

Nisu strasne njive, imam jedino na 4kj samoniklog suncokreta i ambrozije, a ostatak je relativno cist. Kaze da nakon ove kombinacije ako se negde pojavi sirka mogu flekovati ekvipom do 12og lista sto je po meni preterano.

Cena nikosava je 990din/l, a Gat Motion 1790din/l (u toj apoteci, nisam se raspitivao dalje jos), ista im je aktivna materija, za sta se odluciti?
Kako Motikan (dikamba) do 7. lista?
 
Pisano je ranije u temi da Bonaca ubija divlju kupinu, moze li da se mesa do 6 lista sa mezotrion i nikosulfuron ??
 
Kako Motikan (dikamba) do 7. lista?
I meni je to bilo cudno, ali ona kaze da tako rade. Kukuruz sada gura cetvrti list, tako da do ponedeljka ocekujem da nece preci 6 listova. Otrov ce biti spreman, ako bude trebalo prskace se i u nedelju.

Ja sam hteo sutra raditi ali kaze da cekam posto je kukuruz bio pod stresom od mraza i tesko bi podneo perskanje.
 
Čini mi se da sada nema potrebe za split što se tiče Monsuna jer nakon ovih kiša nema korova koji neće i nije izašao.Sačekati 6-7 list i opaučiti sa punom dozom.
 
Čini mi se da sada nema potrebe za split što se tiče Monsuna jer nakon ovih kiša nema korova koji neće i nije izašao.Sačekati 6-7 list i opaučiti sa punom dozom.

Imam na jednom mestu poponca koji je sada kao tepih, ako budem čekao 6 list necu videti red.Zato cu split kukuruz je sada 3-4 lista a zut je kao limun od hladnoce pa cu zbog toga sa pola doze
 
jel neko radio ovu kombinaciju 0,5lit nikogan-15gr tarot-5gr Pik-2dl dikambe toje doza za 1kj šta mislite o ovoj kombinaciji??
 
Nazad
Vrh