Herbicidi u kukuruzu

I ja sam pitao pre par dana pa niko ne odgovara.Sta mislite o kombinaciji Plamen+Talisman.zasad samo sirak izasao drugih trava nema kukuruz 4 list?
Ako si baš 100% siguran da nema ništa osim sirka onda možeš samo talisman. Plamen bi išao u slučaju da imaš širokolisnih korova.
 
Plamen ne nosi sam Tatulu, a ja nemam nijednu njivu da nemam tatule. Kod nas je to dosta rasprostranjen korov. Nikosulfuron nosi tatulu i sa pola doze.
 
mi smo kalistom i talisman, ili nesto slicno za uskolisne,radili vec 3 godine ostaje solidno cista njiva. calisto je dobar ali malo skup u zadnje vreme. ove godine radimo sa principalom. samo zbog cene po j. povrsine.msm ima jos jeftinijih ali od boljih je dosta povoljan.
 
Ne znam da li smem da se usudim da prskam sa 2l laudisa + 2.5 equipa po hektaru u jednom prohodu, imam sutra 4ha da prskam gde ima palamide bas dosta a i rizomskog sirka,ili da smanjim, plasim se da nije prejaka doza, jeste da je gornja preporucena, ali nisam se informisao u kombinacji da li se smanjuje ili nemora....

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Kakva su iskustva sa rimfusulfuronom, normalno kineskim? Da li je boljeg delovanja od nikusulfurona tipa Nikogan ili Talisman? Cena nije velika skoro pa isto.
 
Jel ima neko iskustva sa kombinacijom talisman+moto ekstra 850? Najveci problem sirak iz korena i semena, kukuruz u fazi 4-5 lista.
 
Sirak iz rizoma nijedan preparat ne moze da resi zadovoljavajuce u kukuruzu a da se ne smanji prinos.
Ostala pitanje moze da se kombinuje sve sto mislite, a kako ce delovati na sirak i palamidu od pola metra pojedini preparat je odgovor koji niko ne zna sa sigurnoscu.
 
Burazer ima problem sa nekakvim bubama koje ne mozemo da vidimo. Grickaju samo obod lista u polukrug. Kukuruz u 4. listu. Koji preparat predlazete? Moze li Fastac da uradi sta?
 
Nesko sto si se odlucio za Principal jel preporucujes?
Sviđa mi se kombinacija rimsulfuron+nikosulfuron+dikamba. Takoreći u jednom prohodu sve potučeš sa akcentom na uskolisne korove.
Generalno, du-pont ima nekoliko tih kombinacija rimsulfuron+nikosulfuron a to je najjeftinija varijanta za uskolisne korove u kukuruzu.
Imam neke parcele koje su opake što se tiče muhara, sirka i palamide pa im godi takva hemija. Tamo sam ukombinovao siran+tarot+koloseum+savazon+maton+okvašivač+urea. Nešto sam imao od prošle godine a nešto sam dokupio. Od svega po malo a ništa u punoj dozi i ne planiram da idem na te parcele sve do špartanja. Da sam našao ranije taj principial onda bi išao sa njim i dodao bih eventualno možda još savazona.
Inače na čistije njive sam spremio kombinaciju avalon+siran i kad bude pun peti list onda ću da prskam. Nemam mnogo zemlje pa volim da se igram hemijom.
 
Gde ima da se kupi za toliko? U Novom Sadu u apoteci Čardak Principal plus košta 4987 din.
 
Nazad
Vrh