Herbicidi u kukuruzu

Lep arsenal :)
U kom slucaju koristite Corum (ako vec tu i Ikarus, i Galbenon)? :off_topic:

Corum je nabavljen ove godine a preostalo mi je dosta Ikarusa i Galbenona od prosle godine jer je dobro uspelo prskanje " na crno " i prskao sam samo sa pola doze. Corum cemo u parcele koje su jako ciste i gde prskamo samo radi reda a kombinaciju Ikarus-Galbenon gde ima malo vise korova.

Zašto rafal ako već planiraš fusilade? Bolje da si u startu pazario flupisor.

Rafal preostao od prosle godine a ove godine cemo uzeti upravo taj Flupisor.
 
Danas prskao kukuruz u 3 do 4 lista a ima ga tu i tamo koji je tek izasao, parcelu od 8 kj gde je palamida bas uzela zamah, sa Colosseumom 0.4 l/kj + 0.5 l/kj Monsoona!
Za nekih 12 dana jos 0.5 l/kj Monsoona i ako ima potrebe videcu jos koju kolicinu Skauta!
Ako ova varijanta ne ocisti parcelu vise od zadovoljavajuce onda se.em se na njihove herbicide!
 
Nisam bas najbolje razumeo iz nekih prethodnih postova jel dikamba ide do lista ili moze I kad izadje 5 ?? Prvi posejan kukuruz mi je na granici, pola 5 lista je van. A po danasnjem stanju necu moci u njive bar 2-3 dana ako ne bude padavina vise.
 
Evo igrom vremena danas uradio ogled.Isprskano sa kombinacijom dikambe i nikosulfurona.Za sat vremena pala 1 litra kise.Praticu i videti kako ce uspeti tu prskanje.
 
Nazad
Vrh