Herbicidi u kukuruzu

Danas smo prskali kukuruz.
Sorgum (rimsulfuron, 35 g/ha), Talisman (nikosulfuron 0,5 l/ha), Moto extra 850 (2,4-D, 0,7 l/ha), Plamen (dikamba, 0,35 l/ha), Perfektion (samo malo :osmeh:) + okvasivac.
 
Ima. Te ("preostale" aktivne materije) smo ostavili za drugi tretman, koji ce biti obavljen ili na celu povrsinu, ili samo redno - pratimo, videcemo.
 
Galium se u kukuruzu ne vodi,kao značajan korov,te ga zato ni jedno uputstvo ne spominje! Lično mislim da ga nosi i 2.4D,dikamba,mezotrion,...
 
Ako u danasnje vreme ne mozete da napravite ciste kukuruze ne treba da se bzvite poljoprivredom!
Kolega ne budite bas tako sigurni, kod nas sirak je postao totalno rezistentan na Nikosulfuron i njemu slicne preparate cak i u dva puta vecim dozama od preporucenih! Pricamo za rizomski sirak a isto tako i semenski!
Preparate koje sam probao su Talisman,Ekvip i Monsun aktiv u dozama vecim od preporucenih ali efekta nema!
Alternativa za semenski sirak su preparati posle setve a pre nicanja,i Laudis koji ima efekta jel je sasvim drugacija aktivna materija ili ultra hibridi.
Za rizomski sirak samo plodored i total.....
i vas ceka pojava rezistentnosti!
 
Nemojte bežati od Monsuna.Opravdava sebe 105%.
kako suzbija sirak iz rizoma,tj koja mu je efikasnost??

- - - - - - - - - -

Kolega ne budite bas tako sigurni, kod nas sirak je postao totalno rezistentan na Nikosulfuron i njemu slicne preparate cak i u dva puta vecim dozama od preporucenih! Pricamo za rizomski sirak a isto tako i semenski!
Preparate koje sam probao su Talisman,Ekvip i Monsun aktiv u dozama vecim od preporucenih ali efekta nema!
Alternativa za semenski sirak su preparati posle setve a pre nicanja,i Laudis koji ima efekta jel je sasvim drugacija aktivna materija ili ultra hibridi.
Za rizomski sirak samo plodored i total.....
i vas ceka pojava rezistentnosti!
Kako se Monsun pokazao u suzbijanju sirka iz rizoma u odnosu na Nikosulfuron?Vredi li tih para??
 
Pisao sam o tome skoro u ovoj temi.Spržio je rizomski sasvim dobro,nije se regenerisao nakon kiše.U odnosu na Nikosulfuron sa kojim je godinama rađeno drastična razlika.
 
Za galijum znam da je sigurno Mustang on je 2,4 D + i jos neka dodata a.m, do 5 lista. Ide i u psenici za skidanje galijuma ali ranije, do 2 kolenceta. Jeftiniji od Sekatora ali malo sa vremenom primene ogranicen sto se tice temperatura.
 
Kolega ne budite bas tako sigurni, kod nas sirak je postao totalno rezistentan na Nikosulfuron i njemu slicne preparate cak i u dva puta vecim dozama od preporucenih! Pricamo za rizomski sirak a isto tako i semenski!
Preparate koje sam probao su Talisman,Ekvip i Monsun aktiv u dozama vecim od preporucenih ali efekta nema!
Alternativa za semenski sirak su preparati posle setve a pre nicanja,i Laudis koji ima efekta jel je sasvim drugacija aktivna materija ili ultra hibridi.
Za rizomski sirak samo plodored i total.....
i vas ceka pojava rezistentnosti!

Ne vazi konkretno za vas vec za skoro sve:haha:.

Prvo treba procitati malo uputstva kako se koriste neki preparati onda bude lakse, pocnite citati pa cete naci da divlji sirak treba malo visu temperaturu za nicanje od kukuruza a rizomi jos visu , pa tako pise da ako je zakorovljena njiva sa divljim sirkom , morate malo pricekati sa sjetvom kukuruza(pise i otprilike koliko dana ) da vam se optimalno vrijeme prskanja divljeg sirka poklopi sa kukuruzom , sve to pise ali svi citaju samo prva tri reda gdje pisu doze a dalje od toga nemaju vremena.
 
Imaće za posljedicu smanjenje tvog novčanika .
Smanjenje novcanika u smislu davanja para za otrove. A neresavanja trave ili smanjenje prinosa...?

Usput, dobio sam od zastitara i ovu prporuku, pa me zanima sta mislite:
Talisman 0,6-0,8l/ha
Rimeks 30g/ha
Plamen 0,5l/ha
Pik 10g/ha

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Smanjenje novcanika u smislu davanja para za hemiju,a ta doza koju stavljas je i preporucena tako da nemas brige sto se tice smanjenja prinosa,dosta je skupa ta kombinacija ali radi posao dobro...:bravo:
 
Nazad
Vrh