Herbicidi u kukuruzu

Neće kukuruzu biti ništa,da se soja ili suncikret oprska posle setve pre nicanja,prilikom nicanja bi zakačilo 2.4D,kukuruzu neće biti ništa
 
Dva lista i da krene treci list. Tu je 100% bezbedno, a palamida ti nece prerasti. 2.4D mlati i dzinovsku palamidu.
 
Sta se desava ako njivu posle setve prskam totalom,a negde sejalica ne zagrne dobro seme i totalom se predje preko golog semena.Smeta ili ne???
 
Matonom uvek prskam i znam da je smrt za čičak a i ostale sirokolisne. Naime, krenem da prskam i dok odem do kraja njive i vratim se korov već klone. Jednom sam radio korekciju posle matona, u pitanju je bio calisto i bilo je dosta jalovog. Njiva je bila zaparlozena i da nisam prskao drugi tretman ne bi bilo baš nista od useva. Zbog čega je toliko jalovog bilo ne znam, doza nije bila prejaka a ni kukuruz prevelik. Prvi put 3-4 lista a posle se ne sećam ali znam da je bilo još jedan ili dva lista fore da preraste.
 
Poslednja izmena:
Sta se desava ako njivu posle setve prskam totalom,a negde sejalica ne zagrne dobro seme i totalom se predje preko golog semena.Smeta ili ne???
Seme koje je dohvatio total nece nici!

- - - - - - - - - -

Matonom uvek prskam i znam da je smrt za čičak a i ostale sirokolisne. Naime, krenem da prskam i dok odem do kraja njive i vratim se korov već klone. Jednom sam radio korekciju posle matona, u pitanju je bio calisto i bilo je dosta jalovog. Njiva je bila zaparlozena i da nisam prskao drugi tretman ne bi bilo baš nista od useva. Zbog čega je toliko jalovog bilo ne znam, doza nije bila prejaka a ni kukuruz prevelik. Prvi put 3-4 lista a posle se ne sećam ali znam da je bilo još jedan ili dva lista fore da preraste.
Te jalove biljke su posledica od matona i kod mojih kolega se to stalno desavalo dok su koristili maton i na kraju su ga izbacili iz upotrebe.Biljke bi dosle do metlicenja i tu bi se sve usukale metlica bi ostala u listu i nebi se klip zametnuo,a oni su bas puno koristili maton jer su njive prestali da oru pa zbog toga su u pocetku imali jako puno problema sa sirokolisnim korovima.
 
Ali samo kad je koristen maton a posle kalisto je bilo jalovog, na ostalim njivama i u ostalim godinama gde ide samo maton nigde i nikad nije bilo problema sa jalavoscu.
 
Kukuruz je u drugom listu a sirak ima sad 10-15cm imam spreman Monsun ali ovo je samo na ogumke. Čime bi mogao da ga prskam kad bude ima 3-4 lista i to samo te ogumke pa da posle mogu da prskam sve sa Monsunom kasnije?
 
Hemija stigla, čekamo jedno 4-5 lista pa gas...

20160422-155412.jpg
[/IMG]
 
Od tog ne zagrnutog semena svakako nema ništa
Pa nije bas tako,kod nas u nasoj zemlji posle nodetke ostaje prilicno nezagrnutog semena,vazno je da padne kisa i to seme koje je na povrsini se uhvati za zemlju i pusti koren.To je zato sto je kod mene zemlja ilovaca kao lepak.U slucaju suse od golog semena nema nista.

- - - - - - - - - -

Telus ili terbis koliko efikasno suzbijaju travne uskolisne korove(ljulj)koje su iznikli(kukuruz nije nikao)?

I pitanje koliko isti taj terbis ili telus unistavaju klijanje golog nezagrnutog semena?
 
Ma znam ja sta je terbis a sta je telus,pa nisam pao s kruske:osmeh:Napisao sam tako jer se obicno te dve akt.materije ili ta dva preparata koriste na crno.
 
Nazad
Vrh