Herbicidi u kukuruzu

Koje so ovo travke
4dafbda1cb481cea8c38353894f6e7b5.jpg
74789e96114db568bc4c8608ff4b651b.jpg


Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока

Prva se u mom kraju zove Repusina, moze da izraste i do 2m u visinu, i na jesen daje plodove slicne Cicku. Nice tokom celog leta, iznova, i iznova.

Drugoj ne znam ime, ali PROVERENO znam da je visegodisnja biljka i daima izuzetno jak korenov sistem, koji se i plugom prevrnut naopacke i izmrzao opet hvata za zemlju i tera. U pocetku je bokorasta, moze da poraste i preko 2.5m i ima tvrdo i vitko stablo, gotovo drvenasto.
 
Ne znam da li to laudis resava, inace u spremanju kada sam preterao traktor i spremac preko ove druge kao preko kamena, jako ouno korena u zemlji, a ova prva u zemlji ima koten kao repa...

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Pa nije bas tako,kod nas u nasoj zemlji posle nodetke ostaje prilicno nezagrnutog semena,vazno je da padne kisa i to seme koje je na povrsini se uhvati za zemlju i pusti koren.To je zato sto je kod mene zemlja ilovaca kao lepak.U slucaju suse od golog semena nema nista.
A ptice, divljac? :sta:

@propenpop, i ja imam ove druge s jakim korenom na jednoj parceli koja je bila zaparlozena. Pored nje ima i palaimde i kupine. Isao sam na crno samo Totalom. Sta cu, ziv nisam.
Izguglao sam malo. Mislim da je ova druga divlji Pelin.
 
Ta druga trava je jako teska za suzbijanje. Ne znam ime ali imam u jednoj njivi. Primetio sam da dobro hormonski preparati je tuku (2.4D, dikamba), ali ner mogu da je uniste skroz. Totalnom nisam prskao, jer nikada tu ne sejem psenicu.
 
Dakle iako pisu u uputstvima da moze do 5 lista?!
Ranijih godina radio sam sa Matonom i do 5 lista ali za nijansu slabijom dozom! Medjutim sad na jednoj parceli ima palamide pa sam mislio prvo ici sa punom dozom Lentemula a kasnije Skautom!
 
2,4D i ja izbegavam,jeftina a nakraju jako skupa hemija(zbog prinosa).
Napisali 3-5,iskustvo mi govori do 3 ni list vise.

Koliko je dikamba opasna 5 ili cak 6 list??
 
Skaut je njonjav za vecu palamidu. Idi sa Bavelom sa 0.35-0.4l/ha posle u 6-7 lista idi sa Monsunom 1.2-1.3l/ha
 
I ja imam problem sa palamidom, ali dikamba je ne skida nikako, uvene ali se povrati opet, i totalom radjeno i opet je bude dogodine.
 
Kad spartas, podizi spartac na mestima gde je palamida. Ti je iseces i onda se oporavi, treba dozvoliti da hemija se spusti skroz. Koren palamide je izuzetno mocan. Ako je bas bas ekstreman napad palamide. Onda 0.8l/ha Lontrel + 0.5l/ha Banvel, posle nekoliko dana Monsun 60-65% doze. Kad tako miksujete nekoliko preparata nemojte pune doze, smanjice te prinos.
 
Imam jednog poznanika koji meša 2.4d, dikambu i još neku aktivnu materiju. Sve tri po malo i prska u šestom listu i kaže da ništa ne bude kukuruzu. Preporučuje mi da uradim isto al nešto me glava zaboli na takvu pomisao.
 
Ja sam mislio da idem sa dve litre laudisa i 2.5 equipa po hektaru. Da li i to moze imati za posledicu smanjenje prinosa posto je doza full...?

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Ove godine idem kombinaciju Benvel+Talisman,jer je sirak gde ga ima već krenuo od ove silne toplote.E sad jedno pitanje za one koji su koristili Benvel da li on nosi i Čičak?
 
Da ne bi smanjili prinos sa tim preparatima i kombinacijama sto pravite mislim da je najbolje motiku u ruke pa svaki dan polako,za ladovine! :haha:
 
Nazad
Vrh