Herbicidi u kukuruzu

Takođe sam oduševljen tom kombinacijom,rađena na 4 parcela mada su i korovi bili u ranoj fazi porasta svi oduvani.doza 1 kalisto+1 kordus na 2 jutra
još jedna uspešna kombinacija sulkogan i ekip u kombinaciji doza 1 l ekipa i 0,7 l sulkogana na jutro.
 
Prvo prskanje: 20 dan od setve Peak 20gr/ha + Dimark 0,35 l/k.j Kukuruz u fazi 4 lista
Drugo prskanje: 33-34 dan posle setve-Kukuruz u fazi 6-7 lista Laudis(0,35-0,40 l/k.j)+ Rimex(0,20gr/k.j)+ Nikosav(0,35) pola doze po hektaru a i manje i eno njiva nema travke...Danas zagrnuo i gotovo sigurno cu ovom kombinacijom uvek prskati!Kompletno prskanje po k.j iznosi blizu 2.000 din ali uspeh 100% i nema propusta!Napominjem da njive nisu posebno zakorovljene i da je moglo i jeftinije ali ne smem da rizikujem!
 
@savato
Isto bi bilo da si prskao u jednoj turi sa Laudisom ~0.9l/kj u fazi 6-7 listova umesto Peak+Dimark. Ocigledno nisi imao problema sa sirkom, kad je njiva savrseno cista posle ove kombinacije:ppozdrav:
 
@savato
Isto bi bilo da si prskao u jednoj turi sa Laudisom ~0.9l/kj u fazi 6-7 listova umesto Peak+Dimark. Ocigledno nisi imao problema sa sirkom, kad je njiva savrseno cista posle ove kombinacije:ppozdrav:
Nisam mogao da cekam,spremio sam njive rano a covek mi sejao tek 26-27 og aprila i onda mi je samonikli suncokret u startu zadavao problem posto se bukvalno nisu videle vrste! Peak je zakon za sam.suncokret resava ga za 5-6 dana bukvalno cisti njivu,a ima i produzeno delovanje preko zemljista.Dao Bog i kisa,a Dimark za Kerece grozdje na koje Peak ne deluje...Sledece godine imacu svoju masinu pa ce druga pesma da se peva...:veseljak:::veseljak:::ppozdrav::ppozdrav:
 
Onda je opravdano sto si dva puta prskao od sirokolisnih, mada ako nisi imao sirka iz rizoma nisi morao uopste da dodajes rimex i nikosav (isto sam i ja koristio u dozi 50g rimexa i 1l nikosava na 3kj), samo malo pojacas laudis. Mada, najvaznije je da si ti zadovoljan uspehom :ppozdrav:
 
Prvo prskanje: 20 dan od setve Peak 20gr/ha + Dimark 0,35 l/k.j Kukuruz u fazi 4 lista
Drugo prskanje: 33-34 dan posle setve-Kukuruz u fazi 6-7 lista Laudis(0,35-0,40 l/k.j)+ Rimex(0,20gr/k.j)+ Nikosav(0,35) pola doze po hektaru a i manje i eno njiva nema travke...Danas zagrnuo i gotovo sigurno cu ovom kombinacijom uvek prskati!Kompletno prskanje po k.j iznosi blizu 2.000 din ali uspeh 100% i nema propusta!Napominjem da njive nisu posebno zakorovljene i da je moglo i jeftinije ali ne smem da rizikujem!
Zašto je razlog mešanja Rimeksa i Nikona? Zar ne bi odradio sam Rimex sa laudisom ili Nikon+ Laudis? Ja sa Rimexom idem samo gde se planira naredne godine repa inace sve ostalo sa Nikosulfuronom jer je najpovoljniji za usko lisne korove
 
Ove god sve prskano Cordysom i Callistom.Odlicno odradio poso Cordys,i Callisto,za njega netreba trositi reci.
poljoinfo-157.jpg
 
Evo kako izgleda kukuruz posle prskanja laudisom i talismanom u četvorostrukoj dozi:

Slikano na dan prskanja 01.06.:

2ecg4t4.jpg


A evo slike istog tog kukuruza od 09.06.:

18ddkx.jpg
 
Ja sam prskao korektivno Laudisom 1l/kj posle Merlin Flexx-a 2.3dl/kj posto na nekim arendama carobnjak nije mogao bas sve da unisti ali je zato Laudis ubio ostatke sirka iz semena, palamidu i dokusurio ambroziju. Jeste da kombinacija ovih preparata kosta ali mislim i da vredi ulozeni novac jer takav efekat sa Cambiom i Nikoganom u punoj dozi nisam mogao da postignem
 
Neke kombinacije: Cordus (40g/ha)+Callisto (150ml/ha)
Cordus+Peak (10g/ha)
Laudis (1.5l/ha)+Talisman (1.5l/ha)
Talisman+Callisto
Talisman+Laudis
Laudis+Equip (1.5l/ha)
Equip+Callisto
Siran (1l/ha)+Callisto
Calvin (1l/ha)+Callisto
Posle setve,pre nicanja: Terbis (1.5l/ha)+Dual gold (1.5l/ha)
Sve korisceno ove sezone i sve deluje. Najbolje od svega-Cordus+Callisto-dolazi do blicinga (izbeljivanja) biljaka.
 
I ja sam ga koristio prošle godine u 8. listu ili po načinu brojanja koji preovladjuje ovde na forumu ( gdje se broje baš svi listovi ) u 10 lista i nije bilo problema.
 
Danas sam sa Eqip-om oprskao kukuruz koji ima sav 11 listova.
Videćemo najesen šta će biti.
 
Nazad
Vrh