Herbicidi u kukuruzu

@markodjurđević
Ubaci se total u prskanju na "crno" ako ima već poniklih korova.
@diklofen
Čemu filozofija?
 
Ubacite totalni u prskanju na crno i napravite kombinaciju(otrovštinu) da vas boli glava posle kada kukuruz počne da se suši.Igranje sa tim stvarima nije video igrica nego realnost.
 
Branko, slobodno tuci nikosulfuronom do 10 lista, ja sam radio, provereno!
 
@markodjurđević
Ubaci se total u prskanju na "crno" ako ima već poniklih korova.
@diklofen
Čemu filozofija?
Ili sam ja lud ili se ne razumemo. Odakle korovi na tek posejanoj parceli? Pa prethodno je obradjena, tanjirana, drljana, setvospremacena, sta vec, dakle njiva je cista, posejana,kako onda total, da li on deluje i na seme korova, kao recimo deltacet, acetogal i sl. ?
 
Total ne deluje na seme kao acetogal i sl. herbicidi, već isključivo na niknute biljke korova. Kod jako ukorovljenih njiva, pogotovo sa višegodišnjim korovima, koji u to vreme već niču (npr. palamida), ljudi namerno urade ranije predsetvenu pripremu i onda ostave njivu duže vreme da ti tvrdokorni korovi niknu. Namerno tada, bez dodatne pripreme, poseju usev u takvu ukorovljenu njivu i odmah potom totalom suzbiju taj korov. To se pokazalo efikasnije, nekad i jedino moguće, u odnosu na herbicide koji se koriste u tom usevu. Npr. palamidu je teško suzbiti u soji sa preparatima koji se koriste na zeleno u soji, pogotovo ako palamida malo preraste početni stadijum u kojem je moguće njeno suzbijanje. Ako čak ti herbicidi i uspu da zaustave palamidu, ona često preživi i vitalna je za naredne godine. Totalom je unište zauvek...
 
Kod mene se masovno koristi Kordus kazu moze do 10 lista nikakav problem. Ima li neko iskustva sa ovim preparatom? Uglavnom ga koriste gde ima promasaja ili naknadnog nicanja sirka i u kombinaciji sa Calistom.
 
Equip sprzio sirak i iz semena a i iz rizoma,ja prezadovoljan!Kakvi kinezi,vise u moje njive ne ulaze,video sam im sliku prosle godine!
 
Dejstvo dikambe na pepeljugu:

2ug08xg.jpg


Abutilon je spržen, ali je kanda počeo da se regeneriše, pa sam njega dokusurio mehaničkim putem....

v7b37s.jpg
 
Prskao sam ja Cordus-om u kombinaciji sa Cambio-m, kukuruz je bio u petom listu. Kukuruz je bio dobrano zakorovljen (najviše sirak). Oparan je pre tri dana, prezadovoljan sam dejstvom hemije.
 
I meni na dve njive isto zadaje muke,na svu srecu samo u par oaza,prskao sam Callistom,malo ga je potkacio,ali se oporavlja polako,pa me interesuje da li jos neka aktivna materija sem dikambe dobro suzbija poponac?

Na jednoj njivi gde sam prskao Merlinom za probu,gde je bilo svega i svacega od sirokolisnih,jedino na poponac nije delovao,gadna neka travka...
 
Ja sam bas radio tu kombinaciju Calisto + Cordus u 7-8 listu, a moj komsija je zakasnio i radio je u nekom 10 om listu i nije bilo nikakvih problema. Samo udri! :)
Kod mene se masovno koristi Kordus kazu moze do 10 lista nikakav problem. Ima li neko iskustva sa ovim preparatom? Uglavnom ga koriste gde ima promasaja ili naknadnog nicanja sirka i u kombinaciji sa Calistom.
 
Nazad
Vrh