Herbicidi u kukuruzu

prije 7 dana sam radio korekciju radi lozice sa monsanom kukuruz je bio 5-6 lista i danas kad sam otišao u njivu vidim da je kukuruz izgubio boju i da je povijen.Nije mi prvi put da radim sa monosanom u tom stadiju alio izgleda da je doza bila malo pojaka,sad pitanje je oće li se oporaviti.Mislio sam mu dati malo hrane preko lista nebi li lakše prebolio šok.Šta vi mislite ima li mu spasa ili ne
O
---------- Poruka napisana u 21:05 ---------- Prethodna poruka je at 21:04 ----------

a da doza je bila 1l na 8 duluma
Oporavice se ali mu neprijaju hladne noci ima da puca na najmanji dodir. Spartanje nedolazi u obzir i vetrovi mogu uciniti veliku sretu u vidu poleganja.Treba izbegavati ove hormonske herbicide iz sredine proslog veka, osim toga monosan je jedan od naj kancerogenih herbicida:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 21:28 ---------- Prethodna poruka je at 21:22 ----------

Kristal čiji je Travels?
Stockton 30gr kj +okvasivac 570rsd kesica
 
što se tiče herbicida izbor je kod nas nula još uvjek nam dobavljaju radazin ekstra koji je zabranjen prije 5 god. i njemu slična samo drugo ime a aktivna materija ista.Ja čitam čime vi špricate i kad to zatražim samo se češu po glavi nikad čuli.Ja radim sa lumaksom ali ove godine imam korekcije radi kiša.
 
Zubača,tri nedelje posle prskanja Laudisom.
5kj09e.jpg

oqbwyh.jpg
 
Radjeno po preporuci proizvodjača mada je pakovanje ove godine bilo malo nezgodno u nekim plastikama ali dobro.
Greska u registraciji kako kaze promoter dupointa. Treba dozirati 370 g/ha to su 2x185g. Ja ga redovno radim i zadovoljan sam, mada nemam veliki problem sa sirkom iz korena ali imam sa muharima. Ciste su parcele posle Tarot + a i nije preskupo.

---------- Poruka napisana u 21:35 ---------- Prethodna poruka je at 21:31 ----------

Sta je ove godine najbolje suzbilo korove u kukuruzu? Ima li slika ikakvih?
Sutra ubacujem neke fotke sa mog terena.
 
što se tiče herbicida izbor je kod nas nula još uvjek nam dobavljaju radazin ekstra koji je zabranjen prije 5 god. i njemu slična samo drugo ime a aktivna materija ista.Ja čitam čime vi špricate i kad to zatražim samo se češu po glavi nikad čuli.Ja radim sa lumaksom ali ove godine imam korekcije radi kiša.
Sve sto nam nude su kineski herbicidi iste aktivne materije i razlicitog trgovackog imena. Na korove deluju tu i tamo ali kako je zastitar iz BASF a rekao aktivna materija je na sedmom mestu po vaznosti u preparatu, ko zna kakav i ciji otpad bacamo po kukuruzu i zemljistu. Ali nije problem prskati sa skupom i dobrom hemijom ali neka plate proizvode realno.
 
Ovo gde je zubača i trska je put i kanal, pa mi nije toliko bitno da li će se oporaviti.
Ako uhvatim vremena kanal će dobiti još jednu jaku dozu totala.E onda je bogina.
 
Imam jednu parcelu gde kukuruz tera 9-ti list.
Da li smem da prskam sa Siranom?
Znas da ce ti svi uglavnom reci NE,ali reskiraj ako hoces...Ako moze NIKOSAV isto Nikosulfuron do 8 lista...Najbolje bi bilo Ekvip ili Rimex,to sigurno do 8-9 lista nista ne skodi.Provereno,prosle godine prskao u 10 listu Laudisom i Rimex-om i nije bilo nikakvog negativnog efekta,rod oko 7t/k.j zrna. Ako ti nije velika parcela rizikuj,ako jeste bolje kupi Eqip i ne razmisljaj
 
Procitao sam ovde par postova gde pise da su ljudi prskali totalom posle setve kukuruza,a pre nicanja. Zar total ne deluje preko lista, i ima li efekta to raditi, zna li ko malo vise da objasni??
 
Pa zato su tad i prskali.Jer da su prskali posle nicanja useva i njega bi spržili.Ovako se iznikla trava suzbije a usev pošto nije nikao nema oštećenja.
 
To je već relativna stvar koja zavisi od mnogo faktora:
-Prethodni usev
-Prethodno stanje korova
-Vreme prve pripreme
-Vremenski uslovi............
 
Nazad
Vrh