Herbicidi u kukuruzu

Na zubacu bas nista nije delovalo. Cak sta vise zelenija je jer sam krnuo 10kg uree na prskalicu za prihranu.
Pre par dana sam uzeo rucni spric i isao da oprskam uvratine sa totalom. Bio danas da obidjem i on je odradio posao sa zubacom. 2-3 dcl na spric od 10l vode i susi se polako i ona...
A sto je zanimljivo kod monsoona da zaista deluje preko zemljista. Posle ovih silnih kisa meni i dalje cista njiva i nema novo-izniklih korova.

Jesi li prskao necim na crno pre Monsuna ?
 
Nisam nicim prskao pre Monsoon-a. Tu njivu sam uzeo jesenas i prvi put je radim, tako da je izuzetno zapustena bila. Samo jos zubacu da iskorenim i bice super.
 
Za zubacu mi niste verovali da laudis radi dobro. Na parceli (prvi put je radim ove god)gde je komplet njiva u zubaci uspeh 90 posto. Uglavnom lako se ospartalo i nije gusilo. Prilicno sam smanjio populaciju zubace za ovu godinu. Dogodine u soji se nadam da cu zavrsiti sa njom.
 
Kupio sam Nikostock i Motikan,da li može da pređe malo 7 list.Ovo sa listovima je stvarno nauka (koji se računaju a koji ne)
 
Ja sa Motikanom ne bih išao u toliki kukuruz nikako. To je Dikamba a ona ide samo do 5. lista kukuruza.
 
Ja sam uzeo Laudis da prskam korektivno posle Merlin Flexx-a posto su tih par njiva jako zaprljane usled loseg obradjivanja prethodnog arendasa. Problem imam sa palamidom koja je prerasla uzrast za delovanje jer je dosta ravno poravnata njiva a kasno sejano.
 
Za zubacu mi niste verovali da laudis radi dobro. Na parceli (prvi put je radim ove god)gde je komplet njiva u zubaci uspeh 90 posto. Uglavnom lako se ospartalo i nije gusilo. Prilicno sam smanjio populaciju zubace za ovu godinu. Dogodine u soji se nadam da cu zavrsiti sa njom.

90% se potpuno osusilo? Prskao si samo Laudisom ili si dodao jos nesto?
 
Dodao sam 30g rimexa i 0.6l nikosava po hektaru. Dakle nije potpuno unistena sva, ali u poredjenju sa komsijskom parcelom (proslih 25 godina je taj komsija to radio u zakup) moja je CISTA. Dok se malo prosusi procu motikom da prezivelo dokusurim. Njiva ima samo zubace, cak i sirka nema iako je 5 godina kukuruz na kukuruz.
 
Ovogodišnje iskustvo:

Većina njiva prskana sa Tarot +, trave razne uspeh da kažem 100%, sada kreće po neki sirak iz semena kukuruz ima 10 listova i dobija špartanje.

Jedan deo njiva je bio kukuruz na kukuruz a problema sa sirkom je bilo i prošle godine uz po još neku travu prskano Monsunom - sav sirak je otišao u ljubičasto.

Jedna njiva je imala podivljalog suncokreta prskana je po preporuci zaštitara Lontrelom kad je imao tri lista - uspeh skoro nikakav ponovo prskano sa Tarot + (ostalo je dovoljno i za tu njivu) - spržen je i suncokret i ostalo što se u međuvremenu pojavilo.
 
@mims
S koliko tarota + po hektaru si prskao? Znam da je preporučena doza 307g/ha ali me zanima praksa.
 
BASF preparat CELEBRITY PLUS od 3 aktivne materije jedna je DIKAMBA i oni preporučuju tretman kukuruza u fazi od 2 do 6 lista !!!!!:sta:

Iskustva na terenu su jedno a saveti zaštitara drugo.Meni kolega prska i reče mi da obavezno bacim 1l po jutru nikostocka jer doza od 0,75 nije dovoljna.Nije novina da se kukuruz prska sa preparatima koji se navodno koriste do 5-og lista i u poodmaklijoj fazi bez posledica,Verujem da na forumu ima mnogo takvih iskustava.
 
Protivel75wg (nikosulfuron) 50 gr ha vidi se posle 12 dana dobar efekat ali vidim ja da ce se sirak obnoviti, zato sam kupio Travels (rimsulfuron) i cim budem mogao ponovo prskam.Nasao sam na stranom forumu da moze rimsulfuron bez dikambe cak do osmog lista
 
prije 7 dana sam radio korekciju radi lozice sa monsanom kukuruz je bio 5-6 lista i danas kad sam otišao u njivu vidim da je kukuruz izgubio boju i da je povijen.Nije mi prvi put da radim sa monosanom u tom stadiju alio izgleda da je doza bila malo pojaka,sad pitanje je oće li se oporaviti.Mislio sam mu dati malo hrane preko lista nebi li lakše prebolio šok.Šta vi mislite ima li mu spasa ili ne

---------- Poruka napisana u 21:05 ---------- Prethodna poruka je at 21:04 ----------

a da doza je bila 1l na 8 duluma
 
Ja sam sad napravio jedan ogled, naime ostalo mi je herbicida u prskalici(laudis i talisman), prskao sam kukuruz koji je sav u sirku i zubači, pa sam na jednom delu dao petostruku dozu, da vidim šta će biti sa tim kukuruzom i sa tim korovima... Njiva mi je blizu kuće, pa mogu da obilazim da pratim situaciju....
 
Prnjavor ja sam jednu parcelu od 3/4 jutra prskao u 3-4 listu sa malo jačom dozom mustanga pa se sav ukakio.
Prskan je pre kiša jer je posejana početkom aprilia(drugar ima pored pa je spremio i posejao ja sam moje sejao oko 1 maja).
Sad je taj koji je dobio par šokova skoro isti kao i ovi sejani nakon mesec dana
 
Nazad
Vrh