Herbicidi u kukuruzu

Cini mi se da je par clanova koristilo,ili je trebalo da koristi Bajerov Monsoon,pa bi bilo dobro da napise koje iskustvo sa istim.
 
Ja sam koristio ove godine, na par parcela gde se ponavlja kukuruz i gde je bilo dosta sirka uz još po koju travu, njive su bile u principu jako zakovljene a problem se vuče još od prošle godine, uglavnom uspešnost je 99% praktično sav je sirak postao ljubičast i otišao u večna lovišta. U principu nije to ništa revolucionarno jer je to u stvari malo izmenjen Equip.
 
А која је потенцијална штета ако се прска кукуруз преко препоручене
висине кукуруза ?Мислим пише 6 листа,а ја прскам а он има 8 или више ?
Да ли је такав кукуруз отрован касније за исхрану,или ће можда он усахнути,пропасти или
евентуално само му се успори раст,тј. болује неко време а онда креће са растом.
Све ово питам зато што у њиву неће моћи још неко време (због влаге) а кукуруз расте.
А наравно свака апотека има своје идеје !
Већа помоћ ће бити од вас који сте то већ искусили...
Хвала...
 
nikogan oko 80 posto sredio sirka,e sad drugi talas izasao.pitam p.p apoteci sta da radim.. ,,,kaze..isto nikogan 0,8 l po kj i ako 7-8 listova nece mu nista faliti 100 posto.sta vi mislite

Ja sam jedne godine koristio kombinaciju Callisto i Talisman u sedmom listu kukuruza (najveći deo, mada je poneki bio i sa 8 listova). Talisman ima aktivnu materiju nikosulfuron kao i Nikogan.
Posle jedne oluje mi se dosta biljaka slomilo na petom kolencu, kao žiletom da je bilo presečeno. Pored toga, u vršidbi je bio jedan solidan broj jalovih biljaka. Ipak, prinos nije bio katastrofalan, već u nekim granicama podnošljivog proseka.
 
Ja sam koristio ove godine, na par parcela gde se ponavlja kukuruz i gde je bilo dosta sirka uz još po koju travu, njive su bile u principu jako zakovljene a problem se vuče još od prošle godine, uglavnom uspešnost je 99% praktično sav je sirak postao ljubičast i otišao u večna lovišta. U principu nije to ništa revolucionarno jer je to u stvari malo izmenjen Equip.

Znaci to je samo malo izmenjeni Equip...
A kakvo mu je delovanje na sirokolisne korove??Po uputstvu izgleda da nema korov koji ne skida...
 
Glavna aktivna materija protiv sirka je kao i kod Equipa, ovo ostalo mora neko stručniji da ti objasni.
 
Danas prskao novom kombinacijom,posto imam Kerece grozdje,sirak iz semena i muhar na ogumke kao i poneki sirak iz rizoma isao sam Laudis 0,40 lit + Rimex 0.25 gr + Nikosav 0,30 lit po k.j... Znaci pola doze svega,otprilike...Hocu da vidim reakciju sirka iz rizoma na Nikosulfuron+Rimsulfuron.Kukuruz u fazi 6-7 lepo razvijena lista...Nisam smeo da prskam bez Laudisa zato sto ne znam kako Rimsulfuron utice na Solarium Nigrum (Kerece grozdje) a hocu da nema travke i tako ce i biti.Pre 2 nedelje prskao sam Peak-om sve njive pod kukuruzom i odradio je samonikli suncokret i ostalo sirokolisno 100%.Danas vidim tek iznikli suncokret koji je izasao posle ovih kisa boja zuta kao limun,Peak radi svoj posao i preko zemljista! Cena prskanja po k.j bice oko 2.000 din za ovu godinu.Postavicu slike za 15-ak dana
 
jeste puno dozu 0.8 l po kj,neznam šta da radim ...Equip meni lično momentalno skup..hvala sale ratar jel damu dam Rimsulfurona...
 
Radio sam callistom neke njive prije desetak dana , a nisam primjetio da ima i poponca , sada vidim da ga ima dosta samo je požutio al vjerovatno će preživjeti , šta sad osim dikambe i 2.4d ? Razmišljam o zagrtanju.
 
Rudi najbolje da kontaktiraš zaštitara pošto su kukuruz i sirak srodnici da ga ne oštetiš,verovatno će moći neka doza ali najbolje pitati stručno lice.
 
Promakla mi je poruka,jel bas nikakvo delovanje nije imao na zubacu?
Na zubacu bas nista nije delovalo. Cak sta vise zelenija je jer sam krnuo 10kg uree na prskalicu za prihranu.
Pre par dana sam uzeo rucni spric i isao da oprskam uvratine sa totalom. Bio danas da obidjem i on je odradio posao sa zubacom. 2-3 dcl na spric od 10l vode i susi se polako i ona...
A sto je zanimljivo kod monsoona da zaista deluje preko zemljista. Posle ovih silnih kisa meni i dalje cista njiva i nema novo-izniklih korova.
 
sta mislite o kombinaciji equip i nikosulfuron,moze li mesanje,imam neke zalihe pa reko da li smem pokusati experiment?ima malo sirka iz rizoma pa bih pousao 1lit plus 1lit na 2,5 jut
 
Nazad
Vrh