Herbicidi u kukuruzu

Hvala Momo,zna li se optimalna kolicina po jutru,trenutna cena i postoji li vise proizvodjaca?
 
Od 3-5 lit po k.j i kupaj korov.Posle 20-ak dana kada sve bude crveno-zuto i pocne da se susi ugari 1 plice na 15-ak cm dubine,pa na jesen jos jednom duboko...Nema trave iduce godine,mozda poneka siroka i to resavaj sa preparatima posle setve a pre nicanja..Ako bude godina kao ova,pun pogodak!Eto imas plan za godinu dana unapred...Cena totala je kod nas 350 din po litri

---------- Poruka napisana u 19:32 ---------- Prethodna poruka je at 18:14 ----------

Nikosav registrovan ove godine do 8 lista,napominjem radi se o Nikosulfuronu...Nisam znao,rece mi drugar u apoteci-a vidim i na njihovom sajtu pise od 2-8 lista
 
Pise 2-8 listova za Nikosav,ali koliko sam shvatio,samo ako se prska iz dva puta o,5 ,pa 0,75 l po hektaru
 
KOLEGE hitno mi treba savet! Kukuruz 12 list. ima oaza na par mesta cicka oko 8 listova. Hteo sam da idem CALISTOM a zastitarka posto ga nema u apoteci ubedjuje me da idem LAUDISOM I to 2 l po ha. Da li sutra da pokusam da nadjem CALISTO ili da idem laudis. ima li neko iskustva sa prskanjem ovolikog kukuruza sa LAUDISOM i hoce li ga zaustaviti ili ostetiti. stavio bi ondqa i 7 kila 46 postotne uree po hektaru
 
KOLEGE hitno mi treba savet! Kukuruz 12 list. ima oaza na par mesta cicka oko 8 listova. Hteo sam da idem CALISTOM a zastitarka posto ga nema u apoteci ubedjuje me da idem LAUDISOM I to 2 l po ha. Da li sutra da pokusam da nadjem CALISTO ili da idem laudis. ima li neko iskustva sa prskanjem ovolikog kukuruza sa LAUDISOM i hoce li ga zaustaviti ili ostetiti. stavio bi ondqa i 7 kila 46 postotne uree po hektaru
Laudis sadrzi protektant i bayer preporucuje da sa njim moze da se prska do desetog lista, medjutim da sam u istoj situaciji ja bi poprskao laudisom smatram da ako moze do desetog lista da kukuruzu nece faliti nista ni u dvanaestom listu. Ipak raspitaj se jos malo malo je skakljivo pitanje. Medjutim ne znam dali ce da se istrpe ta ureja i laudis :sta: nisam nkada probavao da ih kombinukjem
 
Ako je samo oaza na par mesta i ako je samo čičak, ja bi to motikom rešio.....
 
Možeš i calistom i Laudisom , pogotovo što oni u uputstvu vjerovatno misle na 10 lista u smislu V10 stadiuma , a to je sad kod tebe 100% pošto u ovo doba nema šanse da ima 12 pravih otvorenih listova ni da je u plastenik sijan.
 
moja preporuka , a na osnovu licnog iskustva , kada je sutuacija kao kod kolege balkanca , na granici optimalnog i kriticnog , ja smanjujem kolicinu otrova po ha za 20 do 30 procenata ili teram ,umesto 1 ha , 1.2 do 1.3 ha . sa ucinkom sam zadovoljan ali najbitnije mi da smanjim rizik. aj zdravo.
 
Moja botanička bašta ima i ovo.Divlji duvan ili cigansko perje.
Da li će ga callisto uništiti ?


Danas

P5050019.JPG
 
Gledam ove slike,i cini mi se da je kod mene Callisto bolje delovao na divlji duvan,vrhovi su skroz beli,a cak sam primetio da su je manji divlji duvan potpuno beo,a nasao sam i po koji osusen primerak,prskao sam ga 6.Maja,a sad 20-og je prskano Laudisom,pa cemo videti sta se desava za koju nedelju kad odem gore.Oba puta je prskano u punoj dozi,sa oba herbicida,ali se na toj parceli od 1 Ha nalazi pa moglo bi se reci na celoj povrsini,nije obradjivana oko 6-7 godina,dok nije radjeno,bilo ga je samo u par oaza,a pirevine je bilo najvise,kad je pirevina potisnuta izgleda da je dobio prave uslove.Inace moguce je da je malo jace delovalo, zato sto kod nas inace ima manje kise nego u nekim delovima Vojvodine.
 
Pitanje za cenjene kolege do kog lista se moze upotrebiti Maister u uputstvu pise do 6 lista ali kisa je zeznula i ne moze se u njivu pre 10 lista.
 
поздрав свима.
извињавам се на **greška коју ћу сада питати,али морам.
када се каже ,рецимо "...дозвољено до 6 листа прскање..." шта то значи ?
да ли је то укупно 6 листа,или 6 листа са једне и 6 (отприлике или 4-5)листа са супротне стране једне исте биљке ?
зашто не ставе рецимо до 20-30 цм висине...?
и неко појашњење са тим bbch скалама,ако може...
покушао сам да нађем одговор на нету,али ми слабо иде.
ако може и слика,биће јасније.
хвала много,унапред,...И хитно је...
 
nikogan oko 80 posto sredio sirka,e sad drugi talas izasao.pitam p.p apoteci sta da radim.. ,,,kaze..isto nikogan 0,8 l po kj i ako 7-8 listova nece mu nista faliti 100 posto.sta vi mislite
 
Nazad
Vrh