Herbicidi u kukuruzu

po meni je kombinacija calisto -tarot jeftinija a calisto-eqvip ubitačnija kada smo kod dileme LAUDIS ili CALISTO kao prvo laudis je skuplji 2l/h=5000 din a calisto 0.25l/h=2950 din stim da calisto deluje i zemljišno a laudis ne
Slazem se. Medjutim ako ce dogodine usev biti secerna repa ili industrijska paprika (verovatno i vecina povrca) ne sme se ici sa Callistom. Laudis je bolji ako nemate sirka iz rizoma na parceli, onda samo jednim herbicidom i jednim prskanjem resavate korove.
Ovom prilikom da pohvalim Monsun aktive. Kod brata od strica je odradio posao za 10. Parcela je imala palamide i sirka kako iz semena tako i rizoma.
 
Znaci ako ne sejem repu i to sto si naveo mogu slobodno da zveknem sutra Callisto + Tarot, i to ce da sredi divlji sirak i ono malo sirokolisnih sto imam?
Prskao sam na crno i dosta dobro je uspelo, sad jos ovo malo da sredim i spartanje i caooo

I hteo sam da stavim full dozu jer nema sanse da stignem da prskam jos jednom , znaci Calisto 0.25l/ha + Tarot 50g
ili je mozda mnogo Tarota?
 
Za rizom nije mnogo 50g. U splitu kada se prska preporucena doza je 30+30g. Bilo je godina kada su stricevi prskali je jedne prime 60g/ha i nije bilo posledica po kukuruz. Tako da moj odgovor je, da je 50g DONJA granica za rizomski sirak.
 
Imam jednu njivu gde su mi se "potkrale"oplezine,zapravo nisam dobro izmarkirao brazde i korovi su se provukli.
Tacno pre 2 nedelje sam tukao korove sa grid-om20gr/ha + plamen 0.5lit/ha.
Sada bi sutra isao korekciju tih oplezina sa laudisom i mozda equipom,kukuruz je u nekom 8-9 listom?
Da li smem da idem sa tom kombinacijom?
 
Vec sam isao jednom sa Protivelom protiv sirka i to u punoj dozi,pre 15 dana,ali su rezultatijako slabi sto se tice rizomskog sirka. Dali moze sada sa Tarotom,ili necim drugim,kao popravni. Moglo bi sa Ekvipom,ali nije bas preporucljivo,kako sam cuo.
Dali neko ima iskustva?
 
Od kojeg herbicida korovi pobele? Video sam u ataru neke njive da je zubača u kukuruzu bukvalno pobelela od nekog hrebicida, pa ako neko zna o kom se herbicidu radi, interesuje me da i ja to probam, na jednoj njivi gde se pojavljuje zubača...
 
Korovi naj više pobele od klomazona ,doduše širokolisni .Ja sam ga puno koristio dok sam sadio duvan.Mislim da i od Lumaxa koštani bele.
 
Vec sam isao jednom sa Protivelom protiv sirka i to u punoj dozi,pre 15 dana,ali su rezultatijako slabi sto se tice rizomskog sirka. Dali moze sada sa Tarotom,ili necim drugim,kao popravni. Moglo bi sa Ekvipom,ali nije bas preporucljivo,kako sam cuo.
Dali neko ima iskustva?

Mozes slobodno Equipom i racunaj da ono prskanje sa Nikosulfuronom je bilo bacanje para.
Uostalom dali si video na ovom forumu da se neko zalio da nije uspeo sa prskanjem kukuruza protiv uskolisnih korova a da taj nije prskao Nikosulfuronom? Po meni ova akt. materija nikad nije uradila posao sto se tice herbicida. Isto vazi i za Pioneer seme u zadnjih 2 god.
Ipak ko i dalje to izabere, samo nek izvoli! Srecno!
 
Tako je , posle prskanja kineskim nikosulfuronom, koji je kilavo ili nikako delovao na sirak, moze ekvip, u dozi do 2l/ha
 
Kakva su vasa iskustva sa izraelskim herbicidima? Ja cu ove godine prskati Nicoganom (1l/ha) za uskolisni i Bromoterbom (1,5l/ha) za sirokolisni korov. Kukuruz jos nije presao 6 listova, a cekao sam da izraste sto vise korova. Inace ovo je veoma jeftina varijanta prskanja (zajedno oko 1500 din/KJ). Najverovatnije sutra zavrsavam prskanje. Za dve nedelje pisacu o rezultatima.
 
Nazad
Vrh