Herbicidi u kukuruzu

Kukuruz NS6030,prskan 10.05 Celebrity plusom+okvasivac Hasten+3kg uree po kj,ako Bog da sledece nedelje zagrnem gledam gore i cekam septembar,oktobar...Razlika u odnosu na kineze i ove nase sumnjive je bila 300-500 dinara po kj,zato samo BASF,Bajer....Nemogu da ubacim sliku,nece pa nece

---------- Poruka napisana u 20:35 ---------- Prethodna poruka je at 20:00 ----------



---------- Poruka napisana u 20:41 ---------- Prethodna poruka je at 20:35 ----------



---------- Poruka napisana u 20:42 ---------- Prethodna poruka je at 20:41 ----------

Sad hoce:bravo:..
 
Poslednja izmena:
Prskao sam u split aplikaciji sirak u kukuruzu, prvo prskanje sam radio sa Nicostock-nikosulfuron doza 0,75 l/ha , danas sam odradio drugo prskanje sa 1 l/ha ekvipa. Videcemo rezultate. Ono što sam prskao u prošli petak sa 1,25 l/ha Nicostock-a radi kao sat sirak se suši. Prskao sam i sa Nicogan-om (kod jednog čiče )to je kineski preparat isto nikosulfuron i on radi kao sat...pitanje je koliko su opravdani skupi preparati u nekim momentima...
 
Danas sam na jednoj parceli gledao kako je "sulkogan" od magana uradio posao na jednoj parceli od 10 jutara. Ostao sam zapanjem sve je oduvao a korovi su bili na pojedinim mestima bili za 10-tak cm veći od kukuruza.Kukuruz sada u 7-8 listova.
Cena 13 eura za litar a nisam siguran ali mislim da ide 1 lit na ha.
 
Pre 13 dana prskao sam komšiji kukuruz sa celebriti plus,u njivi nije boli samo sijerka iz rizoma dok su ostali korovi podobro izašli, poljoapotekar mu dao 400g na 0,8h juče sam prošao kraj parcele ostala samo pirika nije ju ni zaustavio,ostalih korova nema ni za lijeka na kukuruzu nema vidljivog oštećenja zbog jače doze.Ja sam moj kukuruz ove godine prskao sa celebritijem almi nešto sporo djeluje a išao sam sa 400g/h mada je danas tek 3-ći dan a trava samo malo počela da žuti.
 
Danas sam na jednoj parceli gledao kako je "sulkogan" od magana uradio posao na jednoj parceli od 10 jutara. Ostao sam zapanjem sve je oduvao a korovi su bili na pojedinim mestima bili za 10-tak cm veći od kukuruza.Kukuruz sada u 7-8 listova.
Cena 13 eura za litar a nisam siguran ali mislim da ide 1 lit na ha.
Sulkogan ima istu aktivnu materiju kao galenikina tangenta .

http://www.fitofarmacija.rs/Proizvodi/Herbicidi/tabid/857/ProdID/547/Tangenta.aspx
 
Kiraj nisam koristio ni jedan ni drugi ali ovo šta sam video je super rešilo korove.
Uzeo sam i ja za 7 jutara ali nema ništa opasno u njivi.
 
pa da nije zubaca u kukuruzu mozda bi i uradio to,ovako cekam da se iskaze jos neko ko je imao iskustva!
Tarot 60 g/ha ce ti odraditi posao sa pirevinom. Nekada je i bio registrovan za pirevinu , a sada neznam. Ranije sam i ja na nekim parcelama imao pirevine i tarot je to odlično odrađivao sa lepkom. Rano pripremi zemljište za setvu i čekaj je ona rano niče, posej pa onda total.
 
Kukuruz u fazi 7-8 listova.Nema nekih opasnih korova izuzev slakovine (slaka),pomalo lucerke,nešto neke trave kojoj ne znam ime mislim da je štavolj i još poneka travka.

Preporučite mi herbicid.

Hvala.
 
Moze li savet iskusnijih ?
Kukuruz mi je u 4 listu i dosad nisam prskao nisacim. Njiva mi je puna sirka i rizomskog i iz semena skoro visina kukuruza , zeleni se kao livada. Razlog zasto nisam prskao u setvi je taj jer sam procitao ovde da se sirak truje preko lista.
Sta mi vi predlazete da to suzbijem efikasno ?
U pitanju je malo vise od jutra , mozda 1,4 jutra .
P.S U njivi ima samo sirka !
 
Moze li savet iskusnijih ?
Kukuruz mi je u 4 listu i dosad nisam prskao nisacim. Njiva mi je puna sirka i rizomskog i iz semena skoro visina kukuruza , zeleni se kao livada. Razlog zasto nisam prskao u setvi je taj jer sam procitao ovde da se sirak truje preko lista.
Sta mi vi predlazete da to suzbijem efikasno ?
U pitanju je malo vise od jutra , mozda 1,4 jutra .
P.S U njivi ima samo sirka !

ja bih sa eqvipom prskao i to 2l/h
 
Moze li savet iskusnijih ?
Kukuruz mi je u 4 listu i dosad nisam prskao nisacim. Njiva mi je puna sirka i rizomskog i iz semena skoro visina kukuruza , zeleni se kao livada. Razlog zasto nisam prskao u setvi je taj jer sam procitao ovde da se sirak truje preko lista.
Sta mi vi predlazete da to suzbijem efikasno ?
U pitanju je malo vise od jutra , mozda 1,4 jutra .
P.S U njivi ima samo sirka !
30 gr Rimex-a + 0,7 l Sirana po hektaru.
 
Ako se u periodu izmedju 3 i 5. lista prska herbicidom, pruhranom recimo wuxal i baci mu se kan sve to istog dana dal moze da izgori kukuruz od prihrane?
 
Nazad
Vrh