Herbicidi u kukuruzu

Nikosulfuroni deluju dobro.Sav sirak i muhar je bukvalno pocrneo i ima čak i gde je legao na zemlju.Danas ošpartao par hektara pa video kompletnu sliku njiva.
 
nisam zadovoljan sa NIKOSAVOM ove godine. Malo je zaustavio cicak ali posle ovih kisa se oporavio i kao da nije ni prskano. Ne gine mu CALLISTO i neka prehrana uz njega
 
Pa zar si očekivao da nikosav ubije čičak?
Ako si to hteo trebao si dodati nešto konkretno za širokolisne korove.
 
Danas uradio drugi deo spricanja sa Talismanom 0,6L/h i Plamenom 0,6L/h uz dodatak malo prehrane preko lista,jednu parcelu cu umesto Talismana uraditi sa Nikosavom.
 
Jeste zato što su njive gledane po uzglavnicama jer se od blata nije moglo ući po dubini parcele.Kao što u donjem postu piše, ko je čitao,danas sam špartao pa prešao pogledom celu površinu.To sam zato i napisaoPrezadovoljan sa učinkom kineza.
 
Ja sam radio sa talismanom 0,5l po kj i sirak iz semena je odneo a rizomski je malo pocrveneo i zaustavljen je u rastu,danas bila korekcija na pojedinim parcelama mahom do komšija a ima koje nisam radio korektivno pošto je kambio plus talisman odradio posao zapravo (kao počišćeno).
 
Na njivi prskanoj Merlinom,sirak posle ovih kisa poceo ponovo da beli,sutra ce dobiti doping i sa Monsunom,ali mozda je moglo da prodje i bez drugog prskanja.
 
jel radio neko sa siranom i kako se pokazalo?

Radio sam ja,u dozi od 1.5 lit/Ha,kolko vidim malopre,sav muhar je pozuteo,a to malo pirevine u oazama pocinje da zuti,prskano pretprosle nedelje,slikacu sutra.Nema nikakvih vidljivih posledica po kukuruz.
Moje zapazanje sa merlinom,njiva cista,ali se provlaci poponac na vise mesta,cak nije ni malo pobeleo.
 
treba mi savet jednu njivu sam prskao pre kisa sa maisterom uz dodatak plamena ali je lipica ili abutilon nekako prezivela malo je pozutela ali ne vene.dali bi smeo sad da je dotucem sa calistom?kukuruz ima 8 lista
 
Jedno upozorenje svima : kolega mi sipao hemiju u prsklicu i okvašivač (mislim da je trend) mu prsnuo u oko - završio u bolnici (ko bi reko)
licno sam to doziveo prosle godine, kesice sa trandom izbegavati u sirokom luku.Sto puta sam cepao onaj deo gde je oznaceno za makaze ali sam jednom sam odradio "kako treba".Ako zenica nije ostecena, ima sanse da se provuce bez vecih posledica.
 
danas obisao njive i moja iskustva sa herbicidima u kukuruzi su sledeca:
callisto- jako dobar za sirokolisne korove, ali i skup, prskao sam skoro sve kukuruze s njim,i na nekim njivama sam prskao jos i sa Nikonom ali nije bas odradio posao kako treba jer ima dosta diviljeg sirka iz semena koji nije pocrneo, prskao sam i sa Celebritijem ali taj je samo zaustavio rast korova,samo ponegde se uskolisni korovi iz semena suse ali nije da se suse kao od kalista jer daleko jaci (ali samo za sirokolisne,na uskolisne ne deluje bas), a dokle ce tako da bude neznam videcu, i zamolio bi vas za savet, koji koktel sa herbicidima napraviti da se kompletno suzbiju i sirokolisni i uskolisni korovi u kukuruzu? dali moze callisto + equip i u kojoj dozi po ha? ili koje kombinacije predlazete?
 
@nectar
Pisano je x puta o tome. Kombinacija Laudis/Callisto i Equip/Tarot, suzbija sve korove, samo je i jako skupa. Iskustva od prosle godine kada je nakon prskanja takodje bilo hladno vreme su da Equip nije delovao zadovoljavajuce. Generalno mislim da svi herbicidi slabije deluju kada nocne temperature se spustaju ispod 12-13 stepeni u nekoliko dana posle primene. To se pokazalo prosle godine, a nekome i ove ko je prskao uoci hladnog talasa od pre nedelju dana.

edit: Edit dozu odredis sam. Ja najvise gledam uzrast korova. Sto su veci korovi idem sa jacom dozom. Populacija korova nije bitna, jer svejedno je da li prkas 3 trave ili 33.000. To je moj misljenje koje ne mora biti tacno.
 
danas obisao njive i moja iskustva sa herbicidima u kukuruzi su sledeca:
callisto- jako dobar za sirokolisne korove, ali i skup, prskao sam skoro sve kukuruze s njim,i na nekim njivama sam prskao jos i sa Nikonom ali nije bas odradio posao kako treba jer ima dosta diviljeg sirka iz semena koji nije pocrneo, prskao sam i sa Celebritijem ali taj je samo zaustavio rast korova,samo ponegde se uskolisni korovi iz semena suse ali nije da se suse kao od kalista jer daleko jaci (ali samo za sirokolisne,na uskolisne ne deluje bas), a dokle ce tako da bude neznam videcu, i zamolio bi vas za savet, koji koktel sa herbicidima napraviti da se kompletno suzbiju i sirokolisni i uskolisni korovi u kukuruzu? dali moze callisto + equip i u kojoj dozi po ha? ili koje kombinacije predlazete?
Johny,citaj starije postove!
 
@nectar
Pisano je x puta o tome. Kombinacija Laudis/Callisto i Equip/Tarot, suzbija sve korove, samo je i jako skupa. Iskustva od prosle godine kada je nakon prskanja takodje bilo hladno vreme su da Equip nije delovao zadovoljavajuce. Generalno mislim da svi herbicidi slabije deluju kada nocne temperature se spustaju ispod 12-13 stepeni u nekoliko dana posle primene. To se pokazalo prosle godine, a nekome i ove ko je prskao uoci hladnog talasa od pre nedelju dana.


edit: Edit dozu odredis sam. Ja najvise gledam uzrast korova. Sto su veci korovi idem sa jacom dozom. Populacija korova nije bitna, jer svejedno je da li prkas 3 trave ili 33.000. To je moj misljenje koje ne mora biti tacno.
Sve ovo što si napisao je tačno bar po priči i iskustvu jednog iskusnog zaštitara. Kaže da je jako bitno da i divlji sirak iz žila ima bar 4-6 lista da pokupi što više hemije. Što se doza tiče doza se treba pridržavati koje su i propisane. Bar kod orginala. Kombinacije koje si naveo su ubitačne za sve korove na parceli, jedino je cena različita. (Tarot- oko 1900 din/ha a Equip - 2,5 lit/ha= 4200 din) oko ova druga dva herbicida cene se ne razlikuju baš nešto.

---------- Poruka napisana u 20:53 ---------- Prethodna poruka je at 20:45 ----------

Dali imate problem sa Esteronom? Meni se čini da korovi stoje i ne suše se. Desilo im se nešto ali kao da će se povratiti. Ako se u roku od nekoliko dana do ponedeljka ne desi ništa značajno ići će Calisto jer je kukuruz 7 list a do ponedeljka 8-9. Nisam rekao da je prskano pre 9- 10 dana (5 list kukuruza). Šta raditi?
 
po meni je kombinacija calisto -tarot jeftinija a calisto-eqvip ubitačnija kada smo kod dileme LAUDIS ili CALISTO kao prvo laudis je skuplji 2l/h=5000 din a calisto 0.25l/h=2950 din stim da calisto deluje i zemljišno a laudis ne
 
moja kombinacija u drugom prskanju-siran 1l/ha + dimark 0,6l/ha.danas sam obisao parcelu prskanu pre osam dana i veoma sam zadovoljan.inace,prvo prskanje 2,5 l/ha acetogal plus.nije skupo,a efikasno
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh