Herbicidi u kukuruzu

@pujol
Equip 15300din 10/1 ili litarsko 1650din...
 
Takođe sam pogrešio u primeni nikosava.Mesto 1,25 išao sam 1,5 l/ ha.Videćemo šta će biti.
7-8 dana posle primene
P4260025.JPG
 
Ekvip 10 litara je 16500.
Laudis sam placao 2500 litarsko pakovanje,nigde u Su nije bilo jeftinije.
 
Kolege drage radio sam dubinsko prskanje merlin flexom i nakon tri dana pala kisa i odradio lepo, medjutim sada posle 38 dana ponovo pala kisa a ja prosli put nisam vodio racuna kad je poceo da radi t.j kad krece trava da beli,zuti.... Nemam bas nesto vremena da cekam a i dal ce uopste da odradi posle 38 dana ? ima li ko iskustva slicnih
 
Ja sam prskao pre 7 dana sa laudisom 1l po kj i sa kelvinom 0,5po kj i danas isao da vidim,ne primecijem nista,ne vidim da je korov poceo da vene sta je sada tuuu????
 
laudis kod mene nemozes da kupis ispod 2420 din/lit samo cene nagore do oko 2800 din... brrrrr
 
pa sta to znaci da ce kasnije da delje_
Ima zakasnelo i smanjeno delovanje. To sam primetio i na mojim njivama prosle godine vise, ove godine manje jer sam prskao 4 dana pre zahladjenja poslednju turu pa je bolje delovalo. Bitno je da korov vise ne raste i da je otrovan. Verovatno ce neki procenat da dozivi retrovegetaciju, ali tek za tri-cetiri nedelje kada ce kukuruz ohoho da ga presisa. Uglavnom, bez brige, nece ta trava biti konkurencija kukuruzu.

Parcela od 3kj. Prvi put je radim ove godine.
Slika od 7.maja


Slika od pre sat vremena


Ne vidi se dobro sa slike, ali sve sirokolisno je pocrkalo, sirak je pozuteo i prestao je sa rastom.
Prskanje uradjeno 8 maja u poslepodnevnim satima. Herbicidi Laudis + Rimex + Nikosav uz dodatak Trenda 0.05%
 
7-8 dana posle primene
P4260025.JPG

Kiraj neznam kako ti vidis delovanje tog nikosava na sirak ali meni to ne mirise na dobro iako si isao sa lepom dozom. Prosle godine sam se zeznuo i sve kukuruze prskao sa jeftinim kopijama Motivela i rekao sam nikad vise. Malopre sam doneo Equip + Callisto + lepak i sa tom kombinacijom su sanse da ne uspe prilicno male.
 
Šta ti je kiša i hladnoća. bojčetic@ -ev. kuk od 7.. maja do danas skoro se ništa nije razvio. Da bar hoće sada da zagreje u granicama proseka za ovo doba godine a to je oko27 c.Imam par pitanja ako neko ima predlog neka odgovori .Danas pre podne u mojo parceli od 3.5Ha.prvi put primetim travu kao na ovoj slici iznad .Ista kao kuk ,malo viša i tanja ali ih ima različitih veličina i u buljucima je .Blizu je puta.Znači sirak po ovim vašim sikama.Kako da ga uništim dami se ne proširi u toj parceli .Dali postoji mogućnost da se prenese u ostale.????Nije bitan kuk ako total rešava i u korenu. Radi se o par kvadrata. Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Bas tako @spasoje. Jako slabo je napredovao za 10 dana. Videcemo dalje kako ce biti, dalje.

Inace sam zadovoljan kako je hemija delovala. Sirak je prskam jeftinim herbicidima i jasno je da ga nece unistiti 100%. Ide se na to da se dogodine poseje repa ili soja na ovu njivu i onda da se sirak maltretira Fusiladom :osmeh: Ove godine je samo cilj da ne bude konkurencija kukuruzu.

edit:
Spasoje suzbijaj to cim primetis. Ako imas malo total, ledja prskalica i teraj po njemu. Ako zveknes i koji kukuruz mnogo manja je steta nego da ti prezivi i otme se sirak. Moj zet ide ledjnom prkalicom kad je kukuruz do pojasa i sve sto vidi sirka prska ga (naravno pre toga oprska sa Tarot/Motivell). Nemam slike, ali iz prakse, tamo gde postoji rizomski sirak, nema klipa kukuruza ili je jako mali. Strasno mnogo hrane i vode uzima kukuruzu kada mu je najpotrebnije. Najbitnije ti je da ne prezivi rizom, sirak iz semena se lako resava herbicidima u kukuruzu, dok rizomski malko teze.
 
Poslednja izmena:
Kiraj neznam kako ti vidis delovanje tog nikosava na sirak ali meni to ne mirise na dobro iako si isao sa lepom dozom. Prosle godine sam se zeznuo i sve kukuruze prskao sa jeftinim kopijama Motivela i rekao sam nikad vise. Malopre sam doneo Equip + Callisto + lepak i sa tom kombinacijom su sanse da ne uspe prilicno male.
Ne vidim još delovanje ,primetio sam u ataru da su svi sirkovi žuti,bili prskani ili neprskani.Sačekaćemo još koji dan,ako deluje dobro a ako ne deluje još jedno trovanje mu ne gine.
 
Nazad
Vrh