Herbicidi u kukuruzu

Danas obišao njive koje su prskane 9,10 i 11.05. sa 1,25l/ha Nikogana ili Talismana.Ja ne bih rekao da ta hemija radi na uskolisnim korovima.
 
Iz mog iskustva (bas za muara i sirka) Tarot ili jos bolje Cordus.
Selebrity je ove godine dosta slabo odradio posao,narocito na parcelama na kojima je nakon tretmana 5 sati pala kisa...Cime sad uraditi korekciju protiv muharika i sirka?


---------- Poruka napisana u 19:19 ---------- Prethodna poruka je at 18:59 ----------

Prosle godine sam radio sa calistom i bio sam zadovoljan. Ove godine na jednoj parceli imam kerece grozdje - jel ce ga suzbit calisto?
 
Treći dan od pomenutog prskanja muhar se uvijo i počeo da crveni.Danas crvenila nema već je bukvalno žut.Nekako mi izgleda da je živnuo od ovih kiša?
 
kakva su iskustva sa motivelom i kakva je razlika izmedju motivela i protivela? koji je bolji i efikasniji ,i naravno povoljniji?
 
I ja sam večeras obišao moje kukuruze, prskane 10.05. sa 0.2 l/ha Callista + 1.25 l/ha Nikosava. Trava baš nešto ne riknjava efikasno, ali me više brine što je kukuruz žut u točiru...
 
I ja sam večeras obišao moje kukuruze, prskane 10.05. sa 0.2 l/ha Callista + 1.25 l/ha Nikosava. Trava baš nešto ne riknjava efikasno, ali me više brine što je kukuruz žut u točiru...
to što je tvoj kukuruz žut to je od stresa jer je mnogo zahladilo neposredno posle korišćenja herbicida
 
Herbicidi slabije deluju na ovoj hladnoći, ponaročito ko je prskao dan pre ovog zahlađenja tako da može doći do umanjenog dejstva herbicida a najviše će pokazati ove kopije preparata smanjeno dejstvo.
 
Opet ce ova godina biti nepovoljna za delovanje herbicida. Ja sam prskanje obustavio 2 dana pre zahladjenja, bas zbog iskustva od prosle godine. Kad bude otoplilo, imam jos 7 hektara da isprskam. Po ha je islo 400g Celebrity+, 0,2 l/ha Nikogan-a, i 0,6 l/ha Zeazina. Pre kise je ova kombinacija pravila cudo.
 
Kolko sam puta radio sa calistom , i kolko puta je bio poponac ( kod mene najčešći korov u drugom talasu) , al se počelo zaboravljat , pa kakva su iskustva sa susretom popnca (lozice) sa calistom?
Inače protiv sijerka (sirka) , ko hoće da kalkuliše cijenu i učinak , neznam , ali ko hoće da je sto posto siguran , definitivno Equip.
 
Nazad
Vrh