Hattat

Mora da je neka caka, preuzimanje lizinga ili nesto slicno, nema sanse za te pare, ne bi ni stigo do oglasa
 
Da tog traktora nema. Možda ga neko zvao ili je bio pa da vidimo kako se proveo.
 
Evo da se i ja pohvalim, mada je već drugar ovde pod nadimkom "worm" pisao i postavljao slike moje mašine, na ovogodišnjem poljoprivrednom sajmu pazario sam Hattat A110, posle dužeg vremena razmišljanja i kalkulisanja odlučim se za njega. Za sad traktor ima 110 radnih sati i do sad nikakvih problema nisam imao sa njim, sve je baš kako i treba da bude. Mogu da kažem da se za taj novac dobije odlična mašina, koja može da parira i mnogo većim imenima u traktorskoj industriji. Ove godine sam imao oko 5o jutara tanjiranja, a kako sam imao nekih problema sa Torpedom 120KS za koga je tanjirača namenjena, Consum 32 diska 2500kg, vukao ju je Hattat od 107KS. Mogu da kažem da je odradio posao odlično, malo sam u početku bio skeptičan po pitanju toga, mislio sam da će biti problem da vuče tu tanjiraču, ali sam posle uvideo da sam pogrešio. Radio je sa njom bez problema. Sad kad uhvatim vremena iće u oranje pa ćemo videti kako će se tu snaći...
 
Ima kod nas u selu još jedan Hattat A110 pored mog, taj ima oko 800 radnih sati, i koliko ja znam nije bilo problema sa njim, a taj gazda ga tera kao da je zadružni ili tuđi a ne njegov...Radi sve poslove sa njim, seje, baca đubrivo, prska, ore, tanjira...
 
mladen87
Nisam vagao, ali po katalogu težina traktora je 3870kg + prednji tegovi 400kg + tegovi na zadnjim točkovima 2x80kg, ukupno 4430kg.
 
Imas slike na prethodnoj strani sto sam ja kacio, isto izgleda samo sto ima malo prasine po sebi od rada:osmeh: Da si rekao da ga slika posle 1000 sati da uporedis razliku pa jos i ajde ali posle 100 je smesno. Kakav moze da bude nego isti kao kad je izasao sa sajma
 
@iksi isto on izgleda kao na slikama sa prethodne strane, i ovde nema truna prašine na njemu jer je radio peromat, tako da je potpuno isti :osmeh:

Samo što sad trenutno može imati zakačen trobrazni plug, nešto je matori vikao da će ići danas orati ako stigne...
 
Evo da se i ja pohvalim, mada je već drugar ovde pod nadimkom "worm" pisao i postavljao slike moje mašine, na ovogodišnjem poljoprivrednom sajmu pazario sam Hattat A110, posle dužeg vremena razmišljanja i kalkulisanja odlučim se za njega. Za sad traktor ima 110 radnih sati i do sad nikakvih problema nisam imao sa njim, sve je baš kako i treba da bude. Mogu da kažem da se za taj novac dobije odlična mašina, koja može da parira i mnogo većim imenima u traktorskoj industriji. Ove godine sam imao oko 5o jutara tanjiranja, a kako sam imao nekih problema sa Torpedom 120KS za koga je tanjirača namenjena, Consum 32 diska 2500kg, vukao ju je Hattat od 107KS. Mogu da kažem da je odradio posao odlično, malo sam u početku bio skeptičan po pitanju toga, mislio sam da će biti problem da vuče tu tanjiraču, ali sam posle uvideo da sam pogrešio. Radio je sa njom bez problema. Sad kad uhvatim vremena iće u oranje pa ćemo videti kako će se tu snaći...
jel tvoj euro 0 motor kad ima 107ks?koje gorivo sipas,ED?
 
Jeste, euro 0 je, i ima 107 KS. Sipam eurodizel u njega. Par puta sam sipao u njega D2, neposredno pošto sam ga kupio, stara zaliha D2 koju sam imao, i odustao od toga jer dimi pa ružno za videti. Tako da sad samo eurodizel troši...

- - - - - - - - - -

Mašina kreće u svoje prvo oranje...

attachment.php
 
Ma pusti ga, pravi se važan... :osmeh:

Manje su mu zadnje gume, mislim da su R34, ili R36, nisam siguran, zato tako izgleda. Što se tiče oranja, oduševio sam se kako se ore, orao sam 3-M 2000 obrtaja, i pri tome još dosta gasa ima i dosta viška snage. Prvi put sam orao sa njim, a i plug je za mene nov jer sam do tad radio sa Torpedom RX120 i IMT 757 plugom pa nisam hteo da teram mašinu brže, bar dok se malo ne upoznamo, mada i nema potrebe, ali komotno bi mogao da tera 4-M bez razmišljanja dal mu je teško. Verovatno je to i do godine, orna je godina samo tako.

Za sad sam oduševljen što se traktora tiče, ali opet kažem ima tek 120 sati, tek će se on pokazati ....

Jel ima neko mašinu sa više radnih sati, 1000, 2000, pa da nam kaže nešto više?
 
Preko 2000 sati nema ni jedan mislim da je traktor sa najviše radnih sati u Nadalju sa oko 1200 sati, ali ima sada nekoliko koji su prešli 1000.
 
Nazad
Vrh