Hattat

Koliko ja znam imao je nekih problema sa sajlom kvačla pošto su te prve serije imale drugačiji mehanizma od ovih novijih serija pa je pucala sajla, i imao je par sitnijih curenja ulja.Ostalo je bilo uredu koliko mi je poznato.
 
Ima li neko neku informaciju o voćarskim traktorima ove marke. Na slikama dosta pristojno izgledaju ali zna li neko koliko koštaju i kako su se pokazali.
 
Takav traktor sa tom kabinom se ne uvozi, tih voćarskih modela ima 3 ili 4 prodato kod nas zato niko ne piše o njima verovatno njihovi vlasnici nisu članovi foruma.
 
Šteta, već neko vreme tražim alternativu pravom voćarskom traktoru kao što je Landini rex, ili voćarski McCormik, da ne pominjem JD i MF, a da nije 35 000 eura koliko pomenuti koštaju, međutim izgleda da ga u hattatu neću naći. Pre svega zbog toga što voćarski traktor, zbog prskanja podrazumeva dobru kabinu po mogućnosti sa što boljim filterima.
 
Oni već neko vreme najavljuju kabinu sa nadpritiskom i karbonskim filterom ali nikako da to urade. Uzgred John Deere Claas i Massey Ferguson u voćarskoj varijanti su isti traktori proizvedeni u Carraro fabrici u Italiji.
 
To je izvan moje kupovne moću. Ovo bi mi odgovaralo ali sa kabinom, doduše možda i dođe pa onda malo poboljšaju prodajne rezultate u ovoj klasi traktora, voćarstvo je u ekspanziji a pravih voćarskih traktora nema mnogo, a i što ima jako je skupo.
 
Bice subvencije sledece godine za mehanizaciju po najavama i citanjem izmedju redova. Mozda pokusavaju da ga prodaju pa da za iste novce (kad se odbije povrcaj 40-50%) kupe nesto drugo. Ovo je sve hipoteticki AKO bude povracaja.
 
2010 kada su bili povrcaji. Zapadni traktor od 100-110ks se kupovao kada se preracuna po ceni rusa 1025 ko je dobio povracaj i pdv nazad. To je najbolji moguci nacin bio da se kupi traktor. Sledece godine mi mirise da ce biti slicnih uslova.
 
Nazad
Vrh