Gume

To 2,5 maks znači da se duva na taj pritisak prilikom prve montaže na felnu kako bi lepo sela a posle se pritisak spušta.
 
Pa to i j kontam a gde je onda tu 2,7?
U knjizi stoji na 1.7 da duvam 800 dimenziju ali tek bi to bilo malo… nebi se brinuo nego mi se cini da du mekane ovako na 2, i sad neznam jel bila ranije ili se pojavila jedna pukotina sa strane u korenu ripne velicine oko 4 cm.
 
Ja za ovih 20ak godina koliko se bavim ovim poslom nikad, ali nikad nisam duvao gume više od propisanog, čak one starije duvam na slabiji pritisak, I nikad nikakav problem sa gumama... Kinezare ne računam, njima šta god da uradiš ne vredi kad su krš...
Bogte kad se setim sa kakvim truleksom od prednjih guma sam tovario stajnjak sa frontal om na rusu, pa to je sramota, al opet izdržale..
Tako da diesel samo gas gas, vatra
 
Pukla mi je zadnja guma na traktoru danas, izuzetno je stara, mozda cak i prva ugradnja (nije citljiv dot ako ga i ima) tj. spoljna je dosta ispucala ali vizuelno nigde nema rupe, balona ili rasekotine pa sam mislio samo novu unutrasnju da ubacim a spoljnu da ostavim jos par meseci (psenicu lagerujem zbog stanja na trzistu pa je sledeca trgovina tek suncokret da se dodje do novca, njega ne mogu da lagerujem). Vulkanizer ce mi najverovatnije reci da uzmem obe nove gume ali mi treba savet da li moze da ostane do jeseni? Inace ne vucem teret sa tim traktorom, presa je mozda najteze sto vucem ili prskalica 440l...
 
Na 2.3 mi sad mnogo lepse izgledaju… dok sam duvao sa unutrasnje strane sam nasao napise, starija desna 2,4 maks load 6000kg, dok je na mladjoj sa leve napisano 2,7 bara maks load 6400kg. Dimenzije su 800-65/ r32
 
Koja je visina balona gume za zmajev berac?
Konkretno me zanima koliko se smanji visina kada se izduvaju gume.
 
Guma se ne smanji kad je izduvas ,sem ako mislis na visinu masine ?.Do 25 cm mozda,zavisi koja guma normalno,svasta ljudi montiraju,vidjao sam i sa ovim sa vojnih kamiona 12.00-18 ,kako su te uglavili ,nzm.
 
Visina masine sam mislio.Prevozniku je tovarni deo kamiona visok 0.9m. Berac je 3.30 a navodno po njemu visina ne moze veca od 4m da bude berac+kamion, ja se ne razume. Nama total izadje 4.20
Ako bih izduvao gume i spustio rudu skroz na patos tovarnog dele ne na nogu da bih dobio tih 20 cm :).
Da ne idem van teme dalje.
 
Visina masine sam mislio.Prevozniku je tovarni deo kamiona visok 0.9m. Berac je 3.30 a navodno po njemu visina ne moze veca od 4m da bude berac+kamion, ja se ne razume. Nama total izadje 4.20
Ako bih izduvao gume i spustio rudu skroz na patos tovarnog dele ne na nogu da bih dobio tih 20 cm :).
Da ne idem van teme dalje.
Podigni ga i skini tockove, to ti je najsigurnije
 
Nazad
Vrh