Gume

Brt sada ispada da mi ležimo na parama.Mislim stvarno ti je poređenje za Ginisa.Ako kupuješ nove gume valjda ih kupuješ za neki duži vremenski period ili planiraš da se rešiš traktora pa mu montiraš tunge munge gume, samo da se kotrlja.
 
Zbog cega mislis da su ove gume lose ?.Koje su to bolje od njih,ne zanima me nista ispod 12 platana.
 
Brt sada ispada da mi ležimo na parama.Mislim stvarno ti je poređenje za Ginisa.Ako kupuješ nove gume valjda ih kupuješ za neki duži vremenski period ili planiraš da se rešiš traktora pa mu montiraš tunge munge gume, samo da se kotrlja.
Seha je ozka,samo druga fabrika.kod mene na 1025 od 2017 godine bez problema idu.belsina kod mene vise ne.
 
@Paracinac83 Stare su Belshina dosta,ali su pocele pucati zadnje od kad imam prskalicu.Ali i da su godine problem,ne bi smele tako da pucaju, pored obruca i bocni zid takodje ima pukotina,to je smesno.Imam u dvoristu mnogo starije gume od njih pa nigde nikakvih pukotina.
 
Pitanje je i na kom pritisku si držao gume. Sve ispod 2,2bara je malo. Kod nas na traktoru su gume 22godine 16.9 38 i još tubeles. I nikakvih problema nema. Dneproshina je u pitanju.
 
To je sve lepo,ali meni je udobnost bitnija od guma milion puta,kad bi stalno tako bile naduvane,ne bi imao bubrege vise.Samo za teze operacije ih duvam preko 2 bara zbog ventila, i tad imam osecaj da imam kamene tockove kad vozim po ataru,inace su cesto na 1.6-1.7 bari,a razlika je itekako osetna izmedju tih pritisaka u udobnosti.Ako je to razlog pucanja,onda lose gume definitvno.
 
To je sve lepo,ali meni je udobnost bitnija od guma milion puta,kad bi stalno tako bile naduvane,ne bi imao bubrege vise.Samo za teze operacije ih duvam preko 2 bara zbog ventila, i tad imam osecaj da imam kamene tockove kad vozim po ataru,inace su cesto na 1.6-1.7 bari,a razlika je itekako osetna izmedju tih pritisaka u udobnosti.Ako je to razlog pucanja,onda lose gume definitvno.
Ja slično razmišljam ko i ti što se tiče udobnosti, te stoga gume na rusima držim između 1.2(oranje i spremanje) do 1.5 bari (transport) al za, razliku od tebe zadovoljan sam sa ruskim gumama, doduše nisu belshina već voltyre, I jedna nortec, koje su u tom momentu bile najpovoljniji za kupiti i to je jedini razlog kupovine istih... I baš je bezveze da belshina bude tako loša a skuplje su od ovih mojih...
Sledeće nadam se da neću gledati samo na cenu, voleo bih da uzmem radialne, cenim da, su puno udobnije...
 
Uzeli drug i ja Bkt balonke za zmajevke. Skinuli Rekord stare blizu 40godina, i stvarno to je bio kvalitet, unutrasnjost sve govori. Spolja guma je gotova
Iznutra guma kao nova, duplo vise imaju onih rebara nego bkt. Mitas kod mene nije se lose pokazala ali evo posle 9 godina potroseni je skoro ceo gazeci sloj i pocele da dobijaju mehur. I njih menjam sada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja bih uzeo četiri bkt, mitas mi se je ako sviđa al su mi skupe, a ruma guma mi se loše pokazala, najviše imam njih i svima se odlepljuju gazeći slojevi
Na jednoj prikolici imamo bf Goodrich i isto su se dobro pokazale...
 
Bkt za prikolice je izuzetno loša guma bar ova što dolazi kod nas. I ne bih je nikome preporučio.
Kupljene su 4 komada na tehnostroj od 5t (valjda 10/75/15.3 - 14platana) i piše duvanje max 2,5bara. Natovariš 5t gume toliko mekane skoro da felna ide po putu. Plastelin. A guma nova. Sada su naduvane na 3,5bara pa opet jako mekano nose. Prazna prikolica kada se vuče ručno po betonu i čim se ruda malo navije gume šaraju beton baš jako. Kada su kupovane bio je u planu Mitas 8platana. Vulkanizer kaže nemoj Mitas bilo je dosta reklamacija Bkt veći broj platana(14) je broj jedan. Tada je razlika bila ispod 1000dinara po gumi. Kada sam mu rekao posle mesec dana da su gume obično smeće gume. Samo je slegao ramenima. Kao šta ja tu mogu.
 
Te 15,3 ne smeju ispod 3,5 bara ako nose teret bez obzira na proizvođača, takve su.Uzeo sam prednje gume za traktor BKT iz razloga što su mi zadnje iste marke a nisu baš bile cenovno povoljnije od Mitasa i ostalih u toj dimenziji jedino što sam dobio garanciju od 8 godina pa ću videti šta kažu, za sada su o.k.
 
Uzeli drug i ja Bkt balonke za zmajevke. Skinuli Rekord stare blizu 40godina, i stvarno to je bio kvalitet, unutrasnjost sve govori. Spolja guma je gotova
Iznutra guma kao nova, duplo vise imaju onih rebara nego bkt. Mitas kod mene nije se lose pokazala ali evo posle 9 godina potroseni je skoro ceo gazeci sloj i pocele da dobijaju mehur. I njih menjam sada.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Само Cultor.. Ја сам прошле године узео за једну змајевку и само гас...
 
Nazad
Vrh