Gume

Stomil i Barum su klase iznad Cultora, kao sto je (ja mislim) Cultor klasa iznad Trayala. Znaci Stomil i Barum se ne moze uporediti sa Trayalom. A to je izrazeno i u cenama. Moje mislenje.
 
Mislim da Stomil, tj Kormoran radi po licenci Michelina (bar teretni program). Kako sam procitao, Ruska KAMA radi po licenci Continentala, ali ne znam da li uopste rade traktorski (poljoprivredni) program. Barum je isto kvalitetan, ali i Stomil i Barum su skuplji od Cultora:ppozdrav:
 
Da, to i ja kazem (za poljoprivredni program). Redosled (po ceni i kvalitetu):

1) Stomil, Barum
2) Cultor
3) Trayal.
Cini mi se da je mislenje isto ili bar slicno u ovoj temi :ppozdrav:.
 
Kod mene na rakovici je ruma guma cini mi se da je to cultor sad i nema nekih tragova trosenja previse, nisu ispucale, uvijek su mi jednoosovinke kopcane za njeg i s gumama nije bilo problema. Kupio sam ih prije 5-6 godina ja mislim i sve pohvale za gume. Na zetoru isto imam cultor gume i one ne pokazuju neke znakove zamora posebno. Na presu sam kupio isto cultor gumu i nema nekih znakova zamora jesta da se ona samo okrece al se nije nesto puno potrosila. Na 539 sam moro vratit staru Tigrovu gumu jer nemam bolju a bila je gore ruma guma sa preko 50% sare al je ova pukla sa strane jer se pretovarala jednosovinka a on je to moro da vuce. Kako su dosla 2 veca najteze sto podigne je sijacica MSK i prskalica
 
Odustao sam od trayala, vidim da skoro 90 % vlasnika istih, nije zadovoljno. Ja trenutno na jednom ursusu imam STOMIL...pokazala se kao odlicna guma. Na drugom su BARUM-ove isto prezadovoljan. E sad, gledao sam cultor-ve gume nekako mi djeluju kvalitetno, dobre krampone imaju. Za sad cu vidjeti, STOMIL ili CULTOR.
Ursus, gdje se kod nas moze uzeti Stomil?
 
Ima u derventi radnja bavi se prodajom guma (INDEX) bo sam kod njih, kazu nema ih trenutno na stanju, posto su skuplje, a moze se naruciti u roku 7 dana stignu. Tako mi rekose, ubrzo bih trebao uzimati gume, pa cu otici kod njih da se dogovorimo oko nabavke STOMILA.
 
ja sam prije 7 dana kupio rumine 14.9-28 po cijeni od 515 km po komadu,vidjet cemo kakve su,ripna je 4 cm,zakrivljena dovoljno vidjet cemo kako ce se pokazati,sve je bolje od trayala po meni iz mog nekog iskustva.
 
Poslednja izmena:
Kod drugara su trajalove na rakovici stavljene nove pre 7-8 god. Radi se prilicno sa njom ali nema problema. Samo sto uopste ima problema sa klasom gume. Ovo kod njega je verovatno 1 klasa jer koliko mi se cini 3 god garancije je dobio.Na mnogim mestima su cene povoljnije za isti proizvod i od par vulkanizera sa saznao da su u pitanju 2-3 klasa gume i to sigurno manje sluzi. Ruma guma ili sadasnji Kultor mislim da sad kinezi drze. Znam da je nekom muljom neki amerikanac kupio i zaradio sopstvene pare samo na sirovini koliko je bilo i prodao kinezima.Jedan bivsi radnik te firme je nakratko radio sa mnom u simanovcima jedno vreme.Kakve su kvalitetom neznam jer skoro nisam video da ih je neko kupio i menjao ovde.A uvek skoro bude koliko para toliko muzike
 
Tako je. Kako mi se cini kod trayalovih guma ima 1 klasa (za to se dobije garancija), 2 klasa, i t.z. "van klase"...
Ne znam ove "van klase" ko sme kupti (t.j. kome prodaju).
Znaci garanciju imas samo na prvu klasu.
 
Vidim da se polemise oko stomil-a. Nabavili smo za drugara gume, stomil 520/85 r38, izasle ga 108 đorđeta. I po robusnosti, i izgledu, trebalo bi da rade posao sledecih 10 godina. :D
 
Ja sam pre mesec dana kupio Cultora 14.9-28. Juce tata kupio druge felne, ovih dana da se ofarbaju, pa montaza. Posle krece veselje (oranje) be brige da li ce puci. Stare dosle do k..ca:ppozdrav:
Zahvaljujem se kolegi Mirku 015 koji mi je dao broj coveka kod kojeg sam kupio felne!
 
Ja sam pre mesec dana kupio Cultora 14.9-28. Juce tata kupio druge felne, ovih dana da se ofarbaju, pa montaza. Posle krece veselje (oranje) be brige da li ce puci. Stare dosle do k..ca:ppozdrav:
Zahvaljujem se kolegi Mirku 015 koji mi je dao broj coveka kod kojeg sam kupio felne!
kolko si placao cultora u Srbiji?u eurima...
 
Ja trazim iste gume 16/9.28i za sad sam nasao jedino Mitas 8 platna 37000 a 12pl. 41000. Ne znam koliko je to povoljno ili ne?
 
Dali ima neko u okolini N. Sada da uvozi polovne gume za traktore, trebala bi mi jedna prednja malo je ostecena a ostale nisu za zamenu.
 
Nazad
Vrh