Gume

to su onda uski pogonski tockovi...nasao sam u oglasima jedne solidne a inace koristim 14.ke sto znaci to je skoro duplo uze.
 
Alternativne dimenzije su:
20.8 R38
520/85R38
580/70R38
620/70R38
Jedini ekvivalent tvojim gumama ali samo po dimenziji a ne i po nosivosti kao i nameni i brzini su sledeće gume
20.8 R38 obim 5480 mm
520/85 R38 D-01 obim 5507 mm
480/80 R42 RD-05 obim 5540 mm mada mi ovo nešto nije jasno iz tablice što imam
580/70 R38 RD-70 obim 5442 mm
Jedna napomena ovo je uporedna tablica cednog proizvođača a ima razlike ne toliko značajne od drugih proizvođača, i još nešto nosivost ovih guma što ssam naveo najmanja je na prvoj dimenziji pa se povećava ali nije nosivost ista sa tvojim orginalnim.
 
koja bi zamena najprikladnija bila za 650/65-38? tubules felne
Dali ovo pitanje nije najbolje formulisano ja neznam. Ja bih ga ovako postavio "Imam točkove sa gumama tim i tim i uzeo bih druge gume za iste felne da mi ostanu šta bi sve mogao staviti a da po karakteristikama budu kao moje stare". A što se tiče različitih felni tj. prečnika nikada nije ni moglo takvo što i uraditi, a postavlja se i pitanje koliko su široke felne i gume orginal a šta će biti kada stavi gumu 20.8 R38 koliko će se ona raširiti odnosno odstupiti od standarda i samim tim smanjiti i obim i odnos narušiti sa prednjom vučom, pitanja i odgova je mnogo pa bi zato trbao malo konkretnije objasniti šta te muči.
 
Zar gume 20.8-38 i 520-85-38 nije u sustini ista guma?na jednoj gumi sam video da nosi oznaku 520-85-38,a u zagradi 20.8-38,pa citajuci gore postove nalazim na nelogicnost?
 
20,8-38 је гума мерена у цолима (инчима), а све зависи како их ко зове (цол на меначком, инч на енглеском), док је димензија 520/85-38 изражена у милиметрима, СИ ситем мерних јединица тј. ширина гуме је у овом случају 520мм. 85 је висина гуме изражена преко процената ширине исте.....

једино што је за обе заједничко је пречник фелне од 38 цоли....
 
ima li neko od kolega solidne 14.9-28 da prodaje,komsija trazi pa ajd reko ako neko ima da pitam vas kolege...
 
Jedan nas kolega je trazio pre par meseci istu dimenziju. Ja sam tad proverio svoje, koje imam kuci (ove 14,8/28 ), obe su vulkanizirane. Hocu reci ja nemam dobre ::lose::.
To sto imam, i lici na nesto, mogu dati, ali ne vredi ni postarinu, jer iako je na oko 40-50% krampona, vulkanizirana je.
 
i on ima takve trenutno vozi sumu tovare mnogo na jednoosovinke pa se boji da fleke ne popuste a i pitanje je momenta samo kad ce bumm...trazi nesto da je na 40 50 % ripne ali da su zdrave da nema fleka i slicno,na oglasima se ne moze naci sve su vulkanizirane.kazem mu kupi nove,kako cu kupit nove i u sumu ih odma,kad malo bolje razmislim i upravu je.
 
I meni jedna 14ka vulkanizirana. Posle 5/6 godina rada pocela da popusta, a nije vukla prikolice vec samo nosila plug, tanjiracu i setvospremac. Sva sreca nove stoje u zgradi, spremne za montazu:osmeh:
 
hvala ti u svakom slucaju cut cemo i ostale kolege mozda negde neko ima.pa nek bude i pazara kakvog
::novac::

 
Bas i imam jednoosovinku. Nisu kod nas uslovi za dvoosovinke. Ima negde brda, a po klizavom je bas nezgodno, jos ako nema vazdusnih kocica... Ovako jednoosovinka optereti zadnji kraj i ima bolji grip, a samim tim i manje proklizavanja:osmeh:
 
e bas pri opterecenju zadnjeg kraja popusta pogonska guma ako je naceta ili vulkanizirana.zamisli da se na mjestima vidi zracnica i tako vozis.gde god krenes ides na srecu ako pukne pukne ako ne onda jos bolje
::namigivanje::

 
Nazad
Vrh