Gume

Greska, ispravljeno. Umesto 7 sam napisao 5:osmeh:. 7.5-16 bi trebalo da su oko 1500kg
Vidi ako mozes nekako da nadjes one od niskonosecih prikolica, tubeles R17.5. Dosta su bolje od 16ki
Bas si me bio zbunio.Jesu 17,5 bolje,ali su skuplje,a narocito su skuplje felne.
@SimkeVa,dosta jaka cena.Mada ako se uzme u obzir dubina sare onda mozda i nije mnogo.
 
Danas je na poljoprivrednom predavanju "Dobar dan domacine" bilo reci i o praviln podesenom pritisku pneumatika,duplim tockovima...


I set za brzo punjenje i praznjenje pneumatika,za samo nekoliko sekundi se dobije potrebni pritisak. Jer Michelin ima najnovije pneumatike kojima je radni pritisak CELA 0.4 bara i samo za taj radni pritisak se dobija garancija.

A ovo je komplet prezentacija:
http://www.rti.rs/wp-content/uploads/2015/01/DOBAR-DAN-DOMACINE-22.-01.-2015.pdf
 
Poslednja izmena:
Prezentacija je super, ali nije sve jedno da li je JD-ova tubeless guma, ili trajalka (koja ima ima unutrasnju...) naduvana na 1 atm... Iako "lezi" tubeless nece da "izgrize" unutrasnju, ali trajalka...
 
Ono sto je covek nekoliko puta ponovio je to da ne treba pitati komsiju na koliko je on naduvao,nego traziti preporuku proizvodjaca odredjenog pneumatika.
 
Tako je :ppozdrav:, treba znati citati, i procitati preporuku proizvodjaca (to je u nekim slucajima i na samoj pneumatici obelezeno - mislim na preporuku proizvodjaca).
 
Prezentacija je super, ali nije sve jedno da li je JD-ova tubeless guma, ili trajalka (koja ima ima unutrasnju...) naduvana na 1 atm... Iako "lezi" tubeless nece da "izgrize" unutrasnju, ali trajalka...
Ja sam mislio da su Trayal a i Cultor tubeles (bar ove nove sto se proizvode). Medjutim i za njih mora unutrasnja guma.
Bio sam ubedjen da TUBE TYPE znaci da je tubeles, kao ono obrnuto...::sramota::
 
Ja sam mislio da su Trayal a i Cultor tubeles (bar ove nove sto se proizvode). Medjutim i za njih mora unutrasnja guma.
Bio sam ubedjen da TUBE TYPE znaci da je tubeles, kao ono obrnuto...::sramota::

"Less" znaci "manji", "neznacajni", "bez-", ili "-bez".
Znaci "tubeless" je "bez unutrasnje", a "tube type" znaci da je guma predvidjena da ima unutrasnju.
 
Jel moze neko tacno da mi kaze sta znaci svaki ovaj broj na gumi u pitanju je 16,9x28 Barum. Znam da su zadnji brojevi valjda godine tj god proizvodnje, napisano je u ovoj temi ali nisam mogao naci gde...
6e6fef09f6e581b9db37f9939b6dc4e6.jpg


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Imam gume 16.9 R38

Koje gume da uzmem da budu iste po visini, ali da budu uze da mogu da idu u medjurednu obradu? A ako nekada zatreba da ih mogu koristiti i za duple tockove...?
 
ja imam gume 12.6 36 na imt 560 i hteo bi da kupim 16.9 28 zbog kultiviranja i oranja
zna li nekog ko ima da proda samo felne ili komplet tockove sa gumama 16.9 28
hvala..
(ovi oglasi na polovnim automobilima ili druge oglase sam pregledao zanima me vise jel znate nekog u kraju ko je mozda stavio uske tockove i ima siroke koji mu ne trebaju)
 
koja je razlika izmedju 14.9-28 i 14.9-30 guma.... visini ili sirini.ubjedjujem se sprijateljem nit vjeruje on meni nit ja njemu i ajmo reko na forum sad ce nam ljudi koji znaju reci
 
Sirina je ista, mozes da se kladis, bar ces imati gajbu piva :ppozdrav:
(ali pravi gentlman ne kladi kad vec zna da je tako... :osmeh:)
 
koja je razlika izmedju 14.9-28 i 14.9-30 guma.... visini ili sirini.ubjedjujem se sprijateljem nit vjeruje on meni nit ja njemu i ajmo reko na forum sad ce nam ljudi koji znaju reci

Kako su kolege napisale: prvi broj oznacava sirinu gaznog sloja u colima (incima) a drugi broj oznacava promjer (visinu) felge. U prvom slucaju je felga 28" u drugom slucaju je 30" dakle, 2" razlike u visini...


Tvoj prijatelj je vjerovatno mislio na novi tip oznake (matricki) gdje imas tri broja gdje drugi oznacuje visinu gume od felge do gaznog sloja u postotcima.
 
Nazad
Vrh