Gume

Josife posalji mu tu sliku i zalepi negativnu zbog drugih ljudi.

- - - - - - - - - -

@Bokibole sve sto se tice postenja mi je jaca strana. :osmeh:
 
Za malo da kupim tu gumu za prikolicu za bale. Na njoj mi jedna nova a druga izlizana kamionska ( bile obe od kamiona, stim sto se jedna raspala), reko da je uzmem ako se ova raspadne, i onda odustanem, kad se sj. uzecu novu za traktorsku prikolicu.
 
Bolje da uzmes novu jer ovako ne znas sta nadjes bila je bas zamotana i taman gde je pocepana bila je traka zamotana 4 puta zagledao sam je ovako vidim guma skoro kao nova kad sam skinuo traku imao sam sta da vidim
 
Ako nekom trebaju imam ja dve 7.50x16 Barum,nzm da li su 6 ili 8pl..... Bile su nazad na kombajnu. Jedna je lošija (za rezervu dobra) druga je solidna.
Cena za obe 0 dinero-poklanjam.
 
33wnote.jpg

napred cultor sa 8 platna a nazad Mitas sa 12 platna 18,4x34 7,50x20"
tacno 1000e za sve cetiri::jako_besan::
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna nesto o sipanju vode u zadnje gume zbog opterecenja i manjeg proklizavanja?Koliko je to dobro za gume i sta se jos sipa da ne smrzne voda?Ako ima negde napisano neka me neko uputi na odgovarajucu stranu.
 
Pricalo se o tome dosta Sipao je MOMOSARIC pa ce ti mozda objasniti ,Uglavnom se sipa krec protiv smrzavanja a ssipa se skoro puna mozda 3/4 ILI 4/5 zapremine .Neko je cak i stavio tablicu odnosa procenta kreca u vodi i -C koji se zeli postici.,ali neznam u kojoj je temi .Probaj u tegovima za traktore pre 2 godine.
 
ja na ursusa 355 svake jeseni sipam vise od pola u gumu koja ide u brazdu a u drugu malo vise,kao postignem neki balans medju tockovima a kad zavrsim oranje namestim ventil da je pri zemlji i povadim iglicu za sat vremena iscuri.Verovatno nesto vode ostane ali ja ga ne palim preko zime
 
Sipao sam je vodu u gume, okrenem točak da ventil dođe u najvišlji položaj, izvadim ventil i zavrnem adapter i punim vodom dok ne počne voda curiti na cevčicu gde izlazi vazduh.Posle naduvati gumu na željeni pritisak. Ali prvo treba podići točak dizalicom da se ne spljošti kada ispustite vazduh, U 11-ticu staje oko 100 lit vode, u 12-ticu 120, itd.Kada ispustam vodu isto ide dizalica da se odigne točak, ventil u najniši položaj i pustim vodu da izlazi pod pritiskom, kada pritisak oslabi i voda izađe sama prirodnim padom, u ventil ubacim plastičnu cevčicu koja ulazi fest kroz ventil i ponovo doduvam gumu, pritisak izbacuje vodu kroz cev tako da u gumi ne ostane sasvim malo vode, da kažem zanemarljivo, tako da to ne smeta ničemu.
 
Poslednja izmena:
Koga mrzi da malo prelista forum:
7.5 - 35l vode do-6 , 33lvode+6kgkreča=39kg to je do -15, 29lvode+12kgkreča=41kg do -35, 28lvode+17kgkreča=45kg do -50 ( e sad cu ti pisati samo brojeve da olakšam sebi muke mislim da ćeš se snaći,1li vode je 1kg to znaš samo da potsetim).
11.2 - 93l, 87+16=103, 80+34=114, 76+45=121
12.4 -118l, 110+20=130 , 102+43=145 , 96+58=154
14.9 -166l, 155+28=183 , 142+60=202 , 134+80=214
16.9 - 317l, 296+53=349 , 272+114=386 , 257+154=411kg[/font]
Traktor bolje vuče naročito u oranju se vidi razlika, neproklizava .Pa samim tim i motor oseti ali to se neboj pliće plug ili jednu niže . Imaš bar mogućnosti za boljom vučom. Kod nas je jako teška zemlja . Na lameli se nevidi ništa, tj. nepali se. Motor ti na trktoru nmožeš da iskoristiš do kraja jedan podatak što sam čitao u nekom naučnom radu da 539 treba opteretiti sa 11000daN (11t) tereta da bi na podlogu bila prenešena snaga motora, a i ta snaga je nominalan tako da traktor može trajno da radi .To je jako puno .
 
Da li neko ima iskustva sa Petlas gumama? Ne znam da li je bolje da kupim Mitas gumu 18.4 r38 od 8 platana, ili Petlas od 10 platana. Mitasova guma je jeftinija za7000 din.
 
Imam ponudu od jednog drugara 7.00*16 gume kramponke za imt567 ali nemam servo upravljac.Da li cu imati poteskoce pri upravljanju? A sada imam na njemu takodje 7.00*16 od nekog dzipa ravne jako lako se upravlja stim sto hoce po nekad da proklizava..
 
Neces imati problema, nece biti mnogo teze za motati. Teze bi bilo novim gumama koje imaju 3 strafte "uzduz", nego "kramponkama".
 
Da li neko ima iskustva sa Petlas gumama? Ne znam da li je bolje da kupim Mitas gumu 18.4 r38 od 8 platana, ili Petlas od 10 platana. Mitasova guma je jeftinija za7000 din.

Ja sam imao Petlas na Hurlimanu (H-360, duplak, 60KS) dvije godine, novi vlasnik tog traktor ih takodje koristi vec gotovo dvije godine bez problema, nema nikakvu zamjeru na njih. Napominjem da su kupljene nove.
 
Hvala na pomoći. Oba proizvodjaca daju garanciju 2 god. Mitas je 54000, a Petlas 61500
din.
 
Uzmi Petlas jer ipak ima 10 platana.Jesenas sam uzeo Mitas 18.4-38 sa 8 platana jer nisam uspeo da pronađem sa više a da je dijagonalna guma jer se navodno ne proizvode.Dobio garanciju 2 godine a platio 55.000 komad.
 
Nazad
Vrh