Gume

Hoćeš da kažeš da mora biti ista dimenzija na osovini a može različit proizvođač?
 
Nije bitan proizvodjac ali mora biti isti model sare.
Kod nas ne daju tako.pisao sam ranije da je poznanik na imt nazad imao jednu gumu galaxy,a jednu cultor 14.9-28,pa je imao problem,iako je to fakticki ista guma.na zmaju doduse imamo jednu veliku gumu cultor,a drugu mitas-nekako su nas pustili...do jednom.a obe gume skoro nove.
 
Колега отерао комбајн и кажу не може јер су предње гуме различите нису истог произвођача. Јој кад је човек плануо, а иначе је живац и лако плане јебао им је све по списку дошао газда да види шта се дешава онда је и газди све по реду спомену. Једва га смирили па је газда рекао пуштај будалу где да мења гуме кад једна кошта пар хиљада евра. Иначе сад тренутно код нас нико не ради технички преглед за комбајн наводно немају писту за комбајне. Е туге и трагедије сада треба ићи у Кулу, Србобран или Фекетић ради техничког прегледа.
 
I u zakonu stoji da tockovi iste grupe iste osovine moraju biti jednaki po dimenziji i sirini protektora niko nije napisao proizvodjaca…
To se uci i na polaganju bar sam ja nekad imao…
 
Kod nas su gledali samo da je dimenzija i sara ista,a dal su sve od istog proizvodjaca to nije bitno....

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Kada po indeksu nosivosti guma može da nosi 2000 kg na primer i naduvana je propisno, da li to znači da će do njenog pucanja doći kada bude opterećena sa 2000 kg, ili zavisi i od brzine kretanja, ili može u praksi da bude opterećena i više od onoga što piše na njoj?
 
Ako je napr. 2000kg nosivost pri 120 km/h (neki teretni program), to znaci da treba da nosi i u krivini kad se teret "nasloni" na jednu stranu (dobro, ne 90', ali no) 2000 pri 120. Znaci nece puci na 2001 ni na 2100 (naravno ako nije trulex...).
 
Poslednja izmena:
Da li je neko montirao užu gumu na jedan broj širu felnu? Konkretno, da li guma 18.4-r38 sme da se montira na felnu za 20.8-r38?
 
Nek mi neko preporuci brend i gde da kupim 13.6 - 28 Imam kineske i skroz su ocelavile. Dobre su samo za prihranu psenice 😁... Samo da nije trajal posto imam losa iskustva sa njihovim
 
Širina felne gde naleže guma na 20.8 r38 je 18" (457mm)a felna za gumu 18.4 r38 treba da je široka 16"(406mm) ako sam iskopao tačne podatke.Hoce čovek da kupi felne od mene i da montira uze gume na njih pa me pita da li to može tako a ja stvarno nemam iskustva sa time.
 
Imam ja na jednoj loznici 7t sve četiri nove radijalne 8,25-20, 2 god stare, zasad dobro služe jedino se moraju naduvati bar na 6 bari pošto su dosta mekše i udobne da nebudu palačinke kad se natovari.
 
Nazad
Vrh