Grahorica

u planu mije ovako< na nekih 80 ara oko 25 sudansku i 20 mesano grasak i graor.i kad to pokosis ostaje sam sudanska trava
 
Ja te nisam razumeo sta si hteo da kazes?
25 ari sudansku travu sejes, a 20 sejes grahoricu i grasak? I to da pokosis, ostaje sudanska trava?

Grahorica ugusi sve zivo, i najbolje ju je sejati sa ovsem da bi se ona oslonila na njega da sto manje polegne, jer ovas ima jaku stabljiku.
Sudanska trava se jako tesko iskorenjuje posle.
 
ovako.u 80 ara bacis sudansku i ostalo grahoricu i grasak.ce gu iskoreni total.probacu pa da vidim.kolicinski nije mlogo grasak i graorica.mog ja da smanjim malo.
 
Ja te nisam razumeo sta si hteo da kazes?
25 ari sudansku travu sejes, a 20 sejes grahoricu i grasak? I to da pokosis, ostaje sudanska trava?

Grahorica ugusi sve zivo, i najbolje ju je sejati sa ovsem da bi se ona oslonila na njega da sto manje polegne, jer ovas ima jaku stabljiku.
Sudanska trava se jako tesko iskorenjuje posle.
NIsi u pravu za sudansku travu,kod mene se sejala godinama ali nikada se nije vratila sledece godine...nije to bas divlji sirak pa da ostane tu vecito! A sto se tice ovsa to je prava stvar i mase ima dosta....
 
u planu mije ovako< na nekih 80 ara oko 25 sudansku i 20 mesano grasak i graor.i kad to pokosis ostaje sam sudanska trava
ne znam samo kako to mislis da izvedes kad se grasak i grahorica seju 10.02-15.03. a sudanka 20.04-20.5 i to su neki optimalno rokovi koji mogu da se pomere za par dana ali nikako ne za ceo mesec(ako dodje mraz ode sudanka)
 
Druze, jedno je knjiga, a drugo su mogucnosti i praksa.
Ja sam prosle godine posejao 17.04. Grahoricu i ovas, i bila je super (bilo je padavina)
Sto pre, to bolje. U to nema sumnje, ali nekada od blata ne moze u njivu da se udje, pa cekas.
 
Posejao sam ove godine 1ha. 25kg graska + 70kg grahorice + 30kg ovsa. U pitanju je razorana ledina, i jos prolecno oranje. Morao sam da platim tesku tanjiracu posle oranja da posece brazde, koliko je bilo gadno za rad. Evo slika kako raste za sada. Ovo je manja parcela od 18 ari.

Posejana je kasno zbog nemogucnosti (kisa) tj tek 29.03.
Posle 15ak dana je nastupila susa pa skoro nista niklo nije. Ovo je slika od 14.04. (16ti dan)



Slikano opet posle 15ak dana tj 28.04. (30ti dan)



Napreduje polako. Slikano 09.05. (41 dan)



Obisao njivu pre dva dana tj slikano 02.06. (65ti dan)



Nece jos ovo da se kosi. Sada vlage ima. Samo da bude i sunca i izgurace lepo.
 
Nazad
Vrh