Grahorica

Kako to mislis dvofazna?
Lose je kada je cista,ne drzi se nikako,legne kao tepih.Ali ako zelis da prodajes,mora tako,nece institut da prihvati.
 
Kako to mislis dvofazna?
Lose je kada je cista,ne drzi se nikako,legne kao tepih.Ali ako zelis da prodajes,mora tako,nece institut da prihvati.
Za seme uvek sejem cistu,proraste malo divlji sirak,zadrzi je,padne ona i sa ovsom,ali ako je sa ovsom teze se proda.Uglavnom kombajn uspesno pokupi.Graoricu sam uvek prodavao na pijaci,znam da institut otkupljuje,ali nikad nisam prodavao institutu.Vojkane imas neki kontakt od tih sto otkupljuju za institut.

- - - - - - - - - -

Nisam do sad nikad sejao sejalicom a zeleo bih da probam ove godine.Bolji je usev sejalicom nego rucno,jos ako imas malo vise da sejes...Samo se plasim da ne zeznem stvar nesto.
Ne znam koju sejalicu imas,ali ne bi trebalo da bude problema,svaka sejalica "valjkara"ce bez problema da izbaci seme.Samo je treba nastelovati da izbaci pravu kolicinu semena.Ne znam samo da li moze da je seje Osjecka sejalica,ona sto ima okrugli kos.Znas kako se dozira koliko semena da izbaci.
 
Moja sejalica je IMT,za cistu znam da ide ali ovo mesano nisam probao.Sad cekam da se ovo katastrofalno vreme popravi pa da krenem u njivu,mada mislim da nema sanse da sejem jos 15 dana.Sa ovsom legne,ali ne toliko_Ono sto sam ja imao za zetvu prosle godine,to je bilo uzas.Ni podizaci ne pomazu a heder je maksimalno spusten,vuce se po zemlji.Pozovi institut Zajecar oni su otkupljivali prosle godine.
 
Hvala,za Zajecar nisam znao,zvacu ih,kad bude vreme.IMT-ova sejalica treba da izbaci i sa ovsom,probas,naspi seme i okreci tocak i vidis kako izbacuje,tj.izbacivace,samo moze da gusi u lulama.Kod nas juce i danas sneg,ima ga vise nego u januaru.Nemoj da razmisljas,nije kasno ni za 15 dana,poseja ces.Pozdrav
 
Super! Imala je vlage, pa je i ocekivano. Samo da tako i nastavi :ppozdrav:

Ja tek juce posejao.
na 0.75ha, bacio sam 75kg grahorice, i 35kg ovsa. Dzak semenskog ovsa je 35kg, tj nije moglo da se kupi manje, pa rekoh, ajd neka ide sve, i neka ima vecu stabilnost.
Evo samo 2 slike za sada, a na kraju cu okaciti sve kako su tekli radovi tj sredjivanje parcele, oranje, tanjiranje, setva, kosenje, baliranje...

Primeticete boju grahorice.
Ova prvo sto je prosuta, ova svetlija, to je "inostrana" tj Ukrajinska valjda, a ova tamno plava je nasa Novosadska.


 
Eh, pa kad je to ozima graorica.
Nije na Institutu bilio semena jesenas, inače bi i ja to sejao.

Ako budeš imao semena najesen za prodaju, kupio bih.
 
p4250663.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Evo moje jesenje grahorice,visine nesto preko kolena.Kada sam to seme otkrio vise necu da sejem prolecnu.Neuporediva je razlika.
 
Kad se seje ta jesenja grahorica? Ja imam nesto malo zasejano sa ovsom grahorice prolecne,lepo je nikla sva,okacicu sliku kad mi vrate aparat,al vidim da sam se zeznuo,prvo sto nisam vise,a drugo sto nije u jesen. Sad bi ja to vec polako kosio i zeleno im davao da jedu.
 
Seje se kad i psenica samo redovno nema semena.Inace prava stvar,pokosis pa razores i sejes kukuruz za silazu.
 
Ima i jesenji grašak koji se zove Pionir.
Ja sam to sejao pre nekih 15 godina i bude mase iha-haj.
 
Nazad
Vrh