Grahorica

pozdrav za sve, nadam se da nećete zameriti ako pogrešim negde u komunikaciji, obzirom da sam nov...:osmeh:, pitanje za Macvu, i za ostale,ima li još graorice za prodaju
 
pozdrav za sve, nadam se da nećete zameriti ako pogrešim negde u komunikaciji, obzirom da sam nov...:osmeh:, pitanje za Macvu, i za ostale,ima li još graorice za prodaju
Bilo je na vasaru u Rumi,sada 3,ima je jos,ako ne nadjes negde blize,u Sapcu je petkom pijaca i sigurno ce je biti.Cena je od 140-180din.Vidim da ima i semenske grahorise,verovatno sa instituta,ima i dekleracija.
 
Pa bice dobro,sto ne bi.Kod nas je jos malo dekavo(vlazno),a ako ovako potraje za dva dana i ja cu da sejem.Vidim da seju zob,sto znaci da su se neke parcele vec prosusile da mogu da udju masine.
 
jos bolje sto je vislja bice vise seno ja bi da sem na 80 ari izmesao sam pola graor pola ovas. ukupno nekih 70 kila .
hvala na odgovoru
 
jos bolje sto je vislja bice vise seno ja bi da sem na 80 ari izmesao sam pola graor pola ovas. ukupno nekih 70 kila .
hvala na odgovoru
malo ti je semena 70kg na 80 ari,ako bi mogao da nabavis jos graorice i da pomesas,bilo bi bolje,ovsa nemoj vise nikako,i to je mozda mnogo,kad se osusi moze da ti preovlada slama u otkosu.Inace semena ide od 120-150kg po hektaru.Ja za kosenje bacam 120kg graorice i 20kg ovsa po hektaru.Za vrsaj samo 120kg graorice ciste,to sto hocu za seme.Pozdrav
 
i kad ovrses graoricu kolko ti ispadne seme?kolko ti rodi po ha?
Pa sve zavisi od godine,sejem uvek oko 80 ari za seme,prosle godine sam imao oko 800kg ciste,trijerisane,bude oko 150kgdruge klase,sitnije,krupnije.polupane,koju dajem ovcama.A dobijao sam i 1700kg isto na 80 ari i plus druga klasa.
 
Moze li posle zetve da se balira ono sto ostane ili ne moze?
Naravno da moze,ja obavezno baliram,za ovce je dobra ta slama posle vrsaja,u stvari ja samo i tim hranim ovce i baliranom sarovinom-kukuruzovinom.Prosle godine sam imao 196 bala na 80ari,ne znam koliko su bile teske.Inace ko kosi za u seno bude od 550-600 bala sena po ha,i to dosta kvalitetnog sena.je l ima tu malo i zrna graorice,pustis je da precveta malo i ponese rod.Ne mora da se daje kukuruz ovcama kad imas takvo seno.
 
Naravno da moze,ja obavezno baliram,za ovce je dobra ta slama posle vrsaja,u stvari ja samo i tim hranim ovce i baliranom sarovinom-kukuruzovinom.Prosle godine sam imao 196 bala na 80ari,ne znam koliko su bile teske.Inace ko kosi za u seno bude od 550-600 bala sena po ha,i to dosta kvalitetnog sena.je l ima tu malo i zrna graorice,pustis je da precveta malo i ponese rod.Ne mora da se daje kukuruz ovcama kad imas takvo seno.
Kako balirate kukuruzovinu kada prođe berač ili kombajn ili posečete pa onda ubacujete u presu?
 
Nazad
Vrh