Grahorica

ma oni (meterolozi) sto znaju da ga pogode ... ko prst u (mesto gde sunce nikad ne sija) :D
 
Da li je nekom izmrzla grahorica usled onih skorasnjih mrazeva.Kod mene u selu skoro svi posejali od 1.-5 marta i sve otislo u bestraga?
 
Ovde je pa obratno.Ja cekam dan da sejem a imam dosta za setvu i mislim da necu moci skoro.Voda na sve strane i ako je sad bilo 2 dana bez padavina i taman da se malo osusi ono opet od sutra u najavi kisa.Kako je sejes ako ima i ovas kroz nju,zitnom sejalicom ili nekako drukcije?
 
Niko rece jel sejete sejalicom,ciklonom,rucno ili ima neka druga tehnika???

Mi smo rucno pa povlaceno.Prvo grahorica pa posle nje ovas , pa na kraju drljaca. Povrsina 55 ari .

- - - - - - - - - -

Sumadinac (citaj zemljak :) )Mislim da si pogodio pravi trenutak za setvu :osmeh:

Krece :cool: uskoro :)
http://www.hidmet.gov.rs/ciril/prognoza/stanica.php?mp_id=13274

Nisam ga birao nego kako je vreme dozvolilo.
 
Nisam do sad nikad sejao sejalicom a zeleo bih da probam ove godine.Bolji je usev sejalicom nego rucno,jos ako imas malo vise da sejes...Samo se plasim da ne zeznem stvar nesto.
 
Nisam do sad nikad sejao sejalicom a zeleo bih da probam ove godine.Bolji je usev sejalicom nego rucno,jos ako imas malo vise da sejes...Samo se plasim da ne zeznem stvar nesto.
Sejao sam zitnom sejalicom,ove godine sam sejao cistu,bez ovsa,je l hocu za seme,tako da je islo bez problema.Mozda bi gusio ovas,ali koliko znam seju ljudi i sa ovsom na one stare sejalice,zovu ih "americke",ranije su vukli konjima,pa su prpravljali da mogu da kace na traktor.Po meni su to dobre sejalice,sve provuku,ja sam trazio da kupim jednu takvu,nisam nasao pa sam kupio reformovu.
 
Sejao sam zitnom sejalicom,ove godine sam sejao cistu,bez ovsa,je l hocu za seme,tako da je islo bez problema.Mozda bi gusio ovas,ali koliko znam seju ljudi i sa ovsom na one stare sejalice,zovu ih "americke",ranije su vukli konjima,pa su prpravljali da mogu da kace na traktor.Po meni su to dobre sejalice,sve provuku,ja sam trazio da kupim jednu takvu,nisam nasao pa sam kupio reformovu.
Mnogo je nezgodna zetva ciste grahorice.Ja sam za zetvu imao prosle godine 32 hektara i to je bio moj najveci izazov.Nedo bog vise to da radim.
 
Ja kupio 25kg Novosadske, i rezervisao poslednji dzak u jednoj apoteci od 50kg neke inostrane po 165din.
Sad cekam bolje vreme pa da se poseje.

p.s. vec sam pomenuo-bilo bi dobro da slikate parcelu pre setve, posle, pa da okacimo ovde da vidimo kako je ko prosao.
 
Ja kupio 25kg Novosadske, i rezervisao poslednji dzak u jednoj apoteci od 50kg neke inostrane po 165din.
Sad cekam bolje vreme pa da se poseje.

p.s. vec sam pomenuo-bilo bi dobro da slikate parcelu pre setve, posle, pa da okacimo ovde da vidimo kako je ko prosao.
To je trebalo da urade ovi sto su sejali pre onih mrazeva i sada ostala crna zemlja.
 
najbolja je dvofazna setva jer daje najbolje rezultate u vegetaciji.

ne znam kako se grahorica drži kada nema oslonca tako da je tvoj poduhvat sa čistom grahoricom baš avanturistički i to na tako velikoj površini.
 
Nazad
Vrh