Grahorica

Učlanjen(a)
5 Feb 2009
Poruka
1.340
Mislim da nemas neki izbor sorti, čini mi se da postoje 2-3 i to je to. Nego zna li neko koliko je po kg, i meni ce trebati za 60ari jer planiram tresnju sledece jeseni pa da malo poboljsam zemljiste, a ujedno iskoristim i seno.

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.344
Ove godine sam to sa graoricom isprobao i super je.
Posejaću na proleće i pokositi kao seno, te u to odmah posaditi sirak za silažu.
Videćemo kakvi će biti rezultati.

Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
4 Maj 2010
Poruka
1.420
Та украјинска уопште није лоша, ми смо сејали јару 2011. у новембру, издржала је добру зиму, голомразицу, а јара је, а у пролеће је баш дала добар принос зелене масе.

markokg1982

Član
Učlanjen(a)
1 Dec 2010
Poruka
2.944
Ovde u okolini Kragujevca, skoro da je nema. Novosadska u jednoj apoteci kosta 185din za kilogram, ali je ostalo jos samo 75kg na lageru. Rezervisao sam do ponedeljka, i kazu da ce je sacuvati ako je uopste ima u magacinu kako oni misle.

Sumadinac, koliko si placao 1kg?

Učlanjen(a)
28 Nov 2012
Poruka
738
U Oranici kod Zvezde neka ukrajinska 140 dinara kilogram ako kupujes na dzak, a ako hoces manje onda ide 160 ali posto sam kupio ceo dzak a imali u jednom jos 7 kila meni su dali sve po 140 dinara. Dzak je 40 kg .Sad kako cu da prodjem sa tom ukrajinskom videcu. U pijacu sve apoteke nisu imale pretprosle nedelje, kao trebale da dobiju a nisu znali po kojoj ceni.

markokg1982

Član
Učlanjen(a)
1 Dec 2010
Poruka
2.944
Koju sortu jare grahocie da posejem, koliko i kog djubreta treba da bacim? Koliko semena ide na 55 ari ?
Kupio sam prekjuce neku ukrajinsku grahoricu

Nego zna li neko koliko je po kg, i meni ce trebati za 60ari jer planiram tresnju sledece jeseni pa da malo poboljsam zemljiste, a ujedno iskoristim i seno.

Posejaću na proleće i pokositi kao seno, te u to odmah posaditi sirak za silažu.
Videćemo kakvi će biti rezultati.
I ja cu ove godine da posejem 75 ari. Ajd momci, mozemo da slikamo parcele pre setve, pa u toku vegetacije, i pre kosenja, pa da okacimo ovde da vidimo kako su se pokazale. Trebalo bi oranje posle pokosene parcele da bude dosta olaksano. Taman i to da prokomentarisemo.

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.344
Da unesem ispravku... Nisam našao semena graorice, ali sam našao seme graška, pa će biti takva kombinacija.

Simic

Član
Učlanjen(a)
2 Nov 2010
Poruka
382
U Jagodini ima grahorica mislim da je sorta Novi Beograd cena je 149 din ,apoteka je SEMENARNA NIS,rekose da je ima oko 500 kg u vrecama od 25 kg.,

dragan69

Član
Učlanjen(a)
19 Apr 2009
Poruka
416
Ја сам прошле године сејао украјинску и није била лоша али је наша ,,нови београд ,, боља даје већи принос.

Macva

Član
Učlanjen(a)
31 Maj 2011
Poruka
480
Ukrajinska je dobra grahorica,raste malo vislja od beogradske.Kakve je boje bilo seme,zelenkasto ili crno?I u Sapcu je otprilike slicna cena,a ima i potraznje.meni je ostalo jos oko 600kg za prodaju.

Macva

Član
Učlanjen(a)
31 Maj 2011
Poruka
480
Seme koje sam uzeo je tamno braon, skoro crno.
To je beogradska,bar ja mislim,ona koja je zelenkasta je ukrajinska,sejao sam i jednu i drugu i nema neke velike razlike.Ovde neko napisa da semena po ha ided 100-120kg,sto je tacno,samo je mnogo 35kg zobi,kad pokosis i osusis,preovljadjuje slama u otkosu,najvise treba ubaciti do 10% zobi,to je dovoljno.

sulc

Član
Učlanjen(a)
7 Maj 2011
Poruka
172
Jedno pitanje planiram da posejem zob+grahoricu imam pomesanu seme pa me interesuje kad treba da se seje? Neko kaze da treba jos u februaru neko kaze da u martu u zivotu jos nisam sejao pa me interesuje kad bi trebalo hvala vam unapred

Macva

Član
Učlanjen(a)
31 Maj 2011
Poruka
480
Kad se zemlja prosusi,da se moze uci traktorom da se ne utaba previse,onda i sejes.Ja sam je sejao u martu,sto ranije to bolje.

Vrh