Gde ste služili vojsku

Jel neko sluzijo vojni rok NIKSIC 89GOD obuka. Posle prekomanda PROKLETIJE.
 
Pocasni bataljon gardijske brigade Dedinje 2009. Tad je bilo malo vojske pa sve mi odradjivali, ceo vojni rok ili davanje straze ili na pocasti, a u slobodno vreme na radove!:haha: A mesec dana pre 6 maja "dana garde" lupamo strojak po ceo dan samo zvoni! Ili kad vezbamo pocasni pozdrav pa nas izvedu na pistu a napolje +40 c:cool: Pa stojimo mirno i puske ispred sebe a znoj samo curi. Najgore od svega je bilo kad dobijes onaj jedan jadan vikend od petka uvece do nedelje i dodjes na kapiju pa kad dezurni izadje da nam podeli knjizice i procita spisak taj i taj ne ide kuci na vikend ima sutra pocast... Auuu pa mu psujes milu majku i sve zivo i njemu u tom predsedniku sutra. Al dobro, kad razmislim kad bi u zivotu video te velike svetske drzavnike na samo par metara od mene ili kad bi bio na svim tim mestima gde mozes biti samo ako si u vojsci. Za mene je vojska jedna lepa uspomena i drugovi u njoj steceni nisacim nemogu da se porede!:ppozdrav:
345bad76-058b-102f-aa04-.jpg
166604101191936622369100.jpg
 
Ja sam služio u Drugom Gardijskom bataljonu septembar 2005/2006.Onda su kod nas bili vodnici Paun,Bošković,Gliša,Laza,Čađenović.Ovde na slici nisam video nikoga od njih sem Pauna ili ih nisam prepoznao.
 
Tj. prvi s' desna j e Vujin a cetvrti je Čadja a ti ostali nisu bili kad sam ja bio! Nego tad u tvojoj klasi su bili Cincar Milan i Erdeljan Zoran iy Sakula. Mozda ih znas!
 
Erdeljana znam.Član je foruma i ovde smo se skontali.On je bio Decembarac,moji klasići iz čete su mu bili desetari.
 
poz svima,vojni rok sam sluzio 2002 u vrscu,vozac borbenih oklopnih vozila pesadije(bvp),kasnije posle tri meseca prekomanda kraljevo u jarcujku,kasarna Jovan Kursula eeee.... tamo je tek bila ladovina dok za vrsac tesko da mogu to da kazem,bio je pravi pakao,junska partija
 
VBR i OGANJ noć pretvore u dan,ko ne veruje bolje da ne proverava.
Istina, na zalost vezba je bila u dnevnoj varijanti. Trebalo je da bude i nocno gadjanje, medjutim na probnom gadjanju dve granate su otisle nekoliko km od cilja.... Pa su odlucili da ne gadjaju nocu. Al predpostavljam da bi bio prelep prizor.
@Gedeon
Koja si klasa bio ?
Martovska!::spreman na sve::[/QUOTE]
Znas Dejana Maksimovic iz Sapca... On je isto bio gardista Martovska 2009
 
Nazad
Vrh